Ogłoszenia duszpasterskie

04/04/2020

                                                                                        Pobiedziska, 05.04.2020 r.

  1. Niedzielą Palmową, którą wspominamy wjazd Chrystusa do Jerozolimy wchodzimy w tajemnice zbawcze Wielkiego Tygodnia. Dziś i w następnych dniach kościół będzie otwarty. Pod chórem można zaopatrzyć się w gałązki palmowe, które ze względu na stan epidemiczny zakupiliśmy, aby umożliwić Parafianom ich nabycie.
  2. Nie ma w roku bieżącym spowiedzi organizowanej w ramach dekanatu. Możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty będzie od poniedziałku do środy w godz. od 10.00 do 11.00 i od 16.30 do 17.30. Obowiązują przepisy sanitarne, a więc w świątyni może przebywać 5 osób, zachowując odpowiednią odległość. Po spowiedzi św. każdy jest zobowiązany zdezynfekować kratki konfesjonału i podparcie. Zużyty do tego papierowy ręcznik wrzucić do wiaderka. Płyn dezynfekujący i papierowe ręczniki znajdują się przy konfesjonale.
  3. Wspomnienie i celebracja Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana stanowią centrum naszej wiary. W tym roku będziemy po raz pierwszy przeżywać te wielkie dni w sposób całkowicie wyjątkowy – dla wszystkich bardzo trudny poprzez fizyczne oddalenie od parafialnej świątyni. Mimo to uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby duchowo być przy Chrystusie Panu umęczonym, ukrzyżowanym i zmartwychwstałym. Pomoże nam w tym transmisja poprzez łącza internetowe. Celebracje liturgiczne Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty będzie można wspólnie przeżywać o godz. 18.00; Rezurekcję o godz. 6.00 oraz Mszę św. o godz. 11.00. Aby uzyskać połączenie należy wejść na stronę parafii: farapobiedziska.pl. U góry ekranu znajduje się zakładka: „Transmisja Mszy św.”. Poprzez jej aktywację uzyskamy połączenie.

Słowa podziękowań za umożliwienie transmisji kierujemy do Urzędu Miasta i Gminy w Pobiedziskach.

Porządek Triduum Paschalnego jest następujący       

WIELKI CZWARTEK

Pamiątka ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii – Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. W roku bieżącym nie będzie, zgodnie z wskazaniami Księdza Prymasa, Ciemnicy. Najświętszy Sakrament będzie przechowywany w tabernakulum. Świątynia będzie otwarta do godz. 22.00.

WIELKI PIĄTEK

W tym dniu obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy.        

O godz. 9.00 Droga Krzyżowa /bez udziału wiernych/.

Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Po Liturgii kościół będzie otwarty do godz. 22.00. Krzyż Chrystusa Pana będzie można adorować w postawie klęczącej /bez ucałowania/.

Ze względu na stan epidemiczny Grób Pański będzie przygotowany w skromnej formie. Zamknięte są giełdy kwiatowe i kwiaciarnie. Trudno zatem podtrzymać piękną tradycję naszej parafii, polegającej na przynoszeniu przez Wiernych kwiatów do Grobu Pańskiego. Kto chciałby złożyć ofiary na kwiaty, może to zrobić przelewem na parafialne konto lub składając swój dar do skarbony wmurowanej w ścianę przy ołtarzu Matki Boskiej Nieustającej Pomocy

WIELKA SOBOTA

W roku bieżącym nie odbędzie się poświęcenie potraw na stół wigilijny zwany święconką. Każdy w swoim domu może pobłogosławić świąteczny posiłek wg wzoru zmieszczonego w Biuletynie parafialnym i na stronie internetowej.

Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 18. 00. Na jej zakończenie kapłan, przy biciu dzwonów, wyjdzie z Najświętszym Sakramentem do drzwi kościoła i pobłogosławi Parafię.

Zaleca się zachowanie w Wielką Sobotę postu jakościowego.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

Pierwsza Msza św. o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. o godz. 9.00; 11.00; 12.30 i 18.30. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego. Przed Mszą św. rezurekcyjną Wystawienie Najświętszego Sakramentu, krótka adoracja, następnie kapłan, podobnie jak w Wielką Sobotę, przy biciu dzwonów wyjdzie z Najświętszym Sakramentem do drzwi kościoła i pobłogosławi Parafię.

Dziękujemy serdecznie za dokonane wpłaty na konto parafialne. Bóg zapłać.

  1. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła Patrona naszej parafii, prosząc Go o zatrzymanie pandemii.

Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom czcigodnej pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.

Pamiętamy o Was, za Was – Kochani – modlimy się, tęsknimy i czekamy!