Ogłoszenia duszpasterskie

13/04/2020

Pobiedziska,12.04.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Z tej okazji składamy wszystkim Parafianom i Gościom przybyłym na Święta życzenia, aby przenikała nas wszystkich prawda, że, jak napisał w swej adhortacji papież Franciszek Christus vivit: „Chrystus żyje. On jest naszą nadzieją, jat najpiękniejszą młodością tego świata. Zmartwychwstały Pan jest z Tobą i nigdy cię nie opuszcza. Niezależnie od tego jakbyś się oddalił, Zmartwychwstały jest obok ciebie, abyś zaczął od nowa”. Z całego serca życzymy Wam i Waszym bliskim, aby Uroczystości Paschalne raz jeszcze wzmocniły Waszą wiarę i przypomniały, że Jezus – Prawdziwy Mesjasz Pan – jest z nami, i że każdy z nas może stać się żywym świadkiem działania Jego boskiej mocy.
  2. Z serca dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżywania w naszej Rodzinie Parafialnej Świętego Triduum Paschalnego. Dziękujemy Urzędowi Miasta i Gminy Pobiedziska za umożliwienie transmisji internetowych głównych celebracji liturgicznych Triduum Paschalnego i Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękujemy Parafianom, Gościom i Sympatykom pobiedziskiej Fary, którzy trwali z nami w duchowej komunii. Dziękujemy za przekazane ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa i wystrój ołtarza. Dziękujemy serdecznie Wszystkim Darczyńcom, którzy w tym trudnym dla nas wszystkich czasie wspierają Parafię ofiarami przekazywanymi na konto parafialne. Bóg zapłać!
  3. Trwamy w okresie wielkanocnym. Z racji Oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Za tydzień Druga Niedziela Wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego.
  5. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła Patrona naszej parafii.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom czcigodnej pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.