Ogłoszenia duszpasterskie

25/04/2020

 

Pobiedziska, 26.04.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną. Rozpoczyna się w Kościele naszej Ojczyzny Tydzień Biblijny.
  2. W środę 29 kwietnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. W tym dniu chcemy szczególnie pamiętać o kapłanach męczennikach związanych z naszą parafią: bł. bp. Michale Kozalu, bł. ks. Antonim Świadku, a także o ks. proboszczu Kazimierzu Schulercie (zm. w Dachau 15 maja 1942 r.) i ks. prałacie Kazimierzu Stelmaszyku (przeżył w Dachau blisko 5 lat).
  3. W pierwszy piątek miesiąca po porannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30. Ze względu na panującą pandemię nie będzie odwiedzin chorych.
  4. W dniu 2 maja obchodzić będziemy liturgiczną Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Jest ona przeniesiona właśnie na ten dzień, gdyż w niedzielę 3 maja przypada 4. niedziela wielkanocna – Niedziela Chrystusa Dobrego Pasterza. W sobotę o godz. 9.30 modlitwa różańcowa w intencji Ojczyzny i o 10.00 Msza św.
  5. W piątek rozpoczyna się Maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po wieczornej Eucharystii, a w sobotę i niedzielę o godz. 18.15.
  6. Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli modlitwę do św. Michała Archanioła odmawiamy po każdej Mszy św. (w niedziele i w dni powszednie) zaraz po błogosławieństwie. W niedługim czasie wprowadzimy raz w miesiącu nabożeństwo do św. Michała Archanioła wraz Mszą św. ku Jego czci. Najprawdopodobniej będzie to każdy 29 dzień miesiąca.
  7. Wszystkim Parafianom i Sympatykom pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom czcigodnej pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.