Ogłoszenia duszpasterskie

10/10/2018

Pobiedziska, 30.09.2018 r.

  1. Rozpoczynamy XXVI Tydzień Zwykły Roku Liturgicznego.
  2. Dziękujemy Serdecznie Wszystkim, którzy wzięli udział i zaangażowali się w godne przeżycie odpustu ku czci św. Michała Archanioła.
  3. Przypominamy, że od 1 października Msze św. wieczorne od poniedziałku do piątku będą sprawowane o godz. 17.30, a po jej zakończeniu wszystkie nabożeństwa.
  4. Różaniec dla dzieci i młodzieży w poniedziałek i środę o godz. 16.00; dla dorosłych od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św., a w sobotę i niedzielę o godz. 18.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Nabożeństwo do Matki Bożej Łaskawej Pani Pobiedzisk w łączności z nabożeństwem różańcowym.
  5. W bieżącym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

– w pierwszy czwartek po porannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja. W czwartek, ze względu na adorację,  wyjątkowo nabożeństwo różańcowe wraz z modlitwą o powołania przed Mszą św. o godz. 17.00. Pod chórem została wyłożona lista osób gotowych czuwać przy Chrystusie Panu przez modlitwę adoracyjną.

– w pierwszy piątek  miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9.00, a okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00. W tym dniu 5 października przypada także liturgiczne wspomnienie św. siostry Faustyny. Po porannej Mszy św. odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia wraz z modlitwą do Boga za Jej wstawiennictwem. Będzie także możliwość ucałowania relikwii Świętej.

– w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9.30 nabożeństwo różańcowe, a po nim Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP

  1. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.30 zostaną poświęcone różańce dzieci przygotowujących się do Uroczystości I Komunii Świętej.
  2. Przy ołtarzu św. Anny został wystawiony krzyż, który wrócił z pracowni konserwatorskiej. Wcześniej był on zawieszony w kruchcie kościoła nad kropielnicą. Przez nieznanych oprawców został w kilku miejscach uszkodzony. Teraz będzie znajdował się w budynku plebanii.
  3. Módlmy się do św. Michała Archanioła Patrona naszej Parafii.

 Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom czcigodnej pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.