Ogłoszenia duszpasterskie

09/06/2020

Pobiedziska, 07.06.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Uroczystością Najświętszej Trójcy rozpoczynamy w Kościele X Tydzień Zwykły. W Kościele naszej Ojczyzny przeżywamy dziś XIII Dzień Dziękczynienia. Ksiądz Prymas obchodzi 6. rocznicę ingresu do katedry gnieźnieńskiej. Pamiętajmy o Nim w naszej modlitwie.
 2. Zachęcamy gorąco do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych.
 3. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Ze względu na zmianę przepisów sanitarnych umożliwiających organizowanie procesji, po ustaleniach obu parafii, biorąc pod uwagę także prośbę mieszkańców Pobiedzisk, informujemy, że główna Msza św. o godz. 11.00 odbędzie się na Rynku, a po jej zakończeniu wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Podczas procesji, jak podczas Mszy św., obowiązuje przepis zasłaniania nosa i ust. Z tego względu, że przysłonięte górne drogi oddechowe mogłyby sprawiać wielu osobom problemy w oddychaniu, procesja przejdzie z Rynku ulicą Kazimierza Odnowiciela, Władysława Jagiełły i zakończy się w kościele pw. Świętego Ducha. W tym dniu nie będzie Eucharystii o godz. 12.30. W Oktawie Bożego Ciała po wieczornej Eucharystii nabożeństwo czerwcowe i procesja przy kościele. W niedzielę przypadającą w Oktawie, nabożeństwo czerwcowe i procesja będą miały miejsce po sumie.
 4. Ksiądz Prymas wszystkim wiernym archidiecezji gnieźnieńskiej i osobom przebywającym na jej terenie udziela dyspensy od obowiązku zachowania w dniu 12 czerwca br. wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wiernych korzystających z dyspensy zachęca się do modlitwy w intencji Ojca Świętego i praktykowania uczynków miłosierdzia.
 5. W sobotę przypada kolejny dzień fatimski. Tym razem, ze względu na fakt, że jest to sobota i sprawujemy już Msze św. w Wagowie o godz. 17.00, modlitwa różańcowa rozpocznie się godz. 20.15. Następnie procesja z figurą Matki Bożej.
 6. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca ofiary składane podczas Mszy świętych przeznaczymy na cele remontowe.
 7. Po Oktawie Bożego Ciała odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Pozostałe spotkania rozpoczniemy we wrześniu. Spowiedź św. dzieci odbędzie się w sobotę przed uroczystością. Przypominamy, że I Komunia św. odbędzie się w niedzielę 13 września.
 8. Bezpośrednie przygotowanie do bierzmowania zainaugurujemy również wraz z  początkiem września. Przypominamy, że termin bierzmowania i wizytacji kanonicznej to 29 września.
 9. Od poniedziałku biuro parafialne będzie otwarte w godzinach urzędowania.
 10. Z całego serca dziękuję Parafianom, Władzom Samorządowym, Ochotniczej Straży Pożarnej, Organizacjom działającym  w naszej Parafii, a zwłaszcza Służbie Liturgicznej i osobom z którymi bezpośrednio współpracuję za pamięć, życzenia i dar modlitwy, które otrzymałem z okazji 25. rocznicy święceń kapłańskich. Wszystkim raz jeszcze wyrażam moją wielką wdzięczność – Bóg zapłać! Po Mszy św. Służba Liturgiczna będzie rozdawać pamiątkowe obrazki.
 11. Wszystkim Parafianom i Sympatykom pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.