Ogłoszenia duszpasterskie

15/09/2020

Pobiedziska, 13.09.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Rozpoczynamy XXIV Tydzień w Roku Kościelnym.
  2. Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci i ich najbliższych otoczmy naszą modlitwą. Do piątku będzie trwał biały tydzień, podczas którego dzieci będą modlić się za swoich bliskich.
  3. Ofiary składane dzisiaj podczas Mszy św. przeznaczymy na cele remontowe. W bieżącym tygodniu rozpoczną się prace archeologiczne nad niwelacją terenu od strony plebanii. Z całego serca dziękujemy Wszystkim, którzy przyszli nam z pomocą i ofiarowali lub użyczyli środki finansowe na te prace. Dziękujemy Parafianom oraz Państwu spoza Pobiedzisk, którzy określili się miło jako sympatycy parafii. Naprawdę odzew był bardzo duży. Wzruszająca była gotowość przyjścia z pomocą szczególnie przez osoby starsze. Dziękujemy Firmie „Przykucki” za pomoc finansową i gotowość wsparcia nas przy pracach związanych z ekshumacją. Wszystkim serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.
  4. Dzisiaj przypada kolejny Dzień Fatimski. O godz. 20.15 modlitwa różańcowa, następnie procesja ze świecami wokół kościoła i na zakończenie Apel Jasnogórski. Zapraszamy do udziału.
  5. Dnia 19 września w parafii dziekańskiej o godz. 19.30 rozpoczną się katechezy przedmałżeńskie. Również w tejże parafii 17 bm. o godz. 18.00 comiesięczna Msza św. w intencjach Rodziny Radia Maryja. Wcześniej o 17.30 modlitwa różańcowa.
  6. W parafii w Węglewie dnia 20 września br. w godzinach od 9.00 do 14.00 odbędzie się zbiórka krwi. Zachęcamy do udziału w tej szlachetnej akcji.
  7. We wtorek i czwartek (nie jak podano w biuletynie w piątek) po wieczornej Mszy św. spotkanie kandydatów do bierzmowania – obecność obowiązkowa. Przypominamy, że sakramentu bierzmowania udzieli Ksiądz Prymas podczas wizytacji kanonicznej naszej parafii 29 września.
  8. W czwartek 17 września przypada rocznica napadu Związku Sowieckiego na Polskę i dzień Golgoty Wschodu.
  9. Prosimy o zachowywanie obowiązku zasłaniania nosa i ust w czasie wszystkich celebracji liturgicznych. Dotyczy to szczególnie ślubów i pogrzebów.
  10. Wszystkim Parafianom i Sympatykom pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.