Ogłoszenia duszpasterskie

26/09/2020

Pobiedziska, 27.09.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Rozpoczynamy XXVI Tydzień w Roku Kościelnym.
  2. Gościmy dziś w naszej Parafii ks. prof. Pawła Podeszwę, wykładowcę Pisma Świętego w PWSD. W ten sposób inaugurujemy w dekanacie pobiedziskim Szkołę Słowa Bożego, która będzie trwała do końca czerwca. Pierwsze spotkanie odbędzie się już w czwartek 1 października. Zapraszamy na wieczorną Mszę św., a następnie wykład pt. „Biblijne ABC… Nazwy Eucharystii”. Pierwsze spotkanie odbędzie się w kościele. Prosimy o zabranie ze sobą Pisma Świętego.
  3. We wtorek 29 września br. Ksiądz Prymas przeprowadzi wizytację kanoniczną naszej parafii i udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania. Zapraszamy na modlitwę za zmarłych pod przewodnictwem Księdza Prymasa na naszym cmentarzu o godz. 13.30. O godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Ksiądz Prymas spotka się z przedstawicielami Rad duszpasterskich, członkami Żywego Różańca, Apostolstwa Modlitwy, Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich, pracownikami kościelnymi, Bractwem Matki Bożej Łaskawej Pani Pobiedzisk i wszystkim chętnymi. Zapraszamy. O godz. 17.30 Msza św. ku czci św. Michała Archanioła z udzieleniem sakramentu bierzmowania.
  4. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca października: czwartek, piątek i sobota.

– w czwartek po porannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja w intencji powołań do służby Bożej w Kościele. Lista osób pragnących podjąć czuwanie przy Chrystusie Panu została wyłożona pod chórem. O godz. 17.00 ( ze względu na Szkołę Słowa Bożego ) nabożeństwo różańcowe, a następnie Msza św.

– w piątek odwiedziny zgłoszonych chorych od godz. 9.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30

– w sobotę o godz. 9.15 medytacja, o 9.30 modlitwa różańcowa i o godz. 10.00 Msza św.

  1. Różaniec św. odmawiać będziemy w dni powszednie po wieczornej Eucharystii, a w sobotę i niedzielę o godz. 18.00. Różaniec dla dzieci w tym tygodniu w piątek o godz. 16.00, a w tygodniach następnych we wtorek i piątek o godz. 16.30.
  2. W poniedziałek 28 .09. o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast w 13. rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki. Spotkanie modlitewne odbędzie się na Rynku przed figurą Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3. Dziś przed kościołami w Polsce odbywa się zbiórka środków finansowych na rzecz uchodźców przebywających na wyspie Lesbos, gdzie spłonęło osiedle mieszkaniowe. Wszystkim Ofiarodawco wyrażamy naszą wdzięczność.
  4. Prosimy o zachowywanie obowiązku zasłaniania nosa i ust w czasie wszystkich celebracji liturgicznych. Dotyczy to szczególnie ślubów i pogrzebów.

Wszystkim Parafianom i Sympatykom pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.