Ogłoszenia duszpasterskie

16/10/2020

Pobiedziska, 11.10.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Rozpoczynamy XXVIII Tydzień w Roku Kościelnym.
 2. Trwa miesiąc różańcowy. Zachęcamy gorąco do udziału w tej pięknej modlitwie, przez którą wchodzimy w tajemnice życia Chrystusa Pana i Jego Matki Maryi.
 3. Dzisiaj przeżywamy kolejny Dzień Papieski. Przed kościołami odbywa się pieniężna zbiórka na edukację zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Wszystkim Ofiarodawcom składamy podziękowanie – Bóg zapłać.
 4. We wtorek ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie o godz. 20.15. Po modlitwie różańcowej procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Prosimy o zabranie świec. W tym dniu nie będzie nabożeństwa różańcowego sprawowanego po Mszy św.
 5. W czwartek zapraszamy na drugie spotkanie w ramach Szkoły Słowa Bożego. Tematem będzie: „Jak Biblia zamieszkała między nami..” oraz „Ofiara Melchizedeka”. Spotkanie odbędzie się w kościele. Prosimy o zabranie Pisma Świętego. Ze względu na Szkołę Słowa Bożego różaniec odmówimy przed Mszą św. o godz. 17.00.
 6. W tym dniu przeżywać będziemy również Dzień Dziecka Utraconego.
 7. W środę – 14 października – Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w modlitwie o społeczności szkolnej.
 8. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na cele inwestycyjne. Na ścianie północnej kościoła prowadzone są wciąż prace archeologiczne.
 9. W piątek po modlitwie różańcowej zapraszam na spotkanie w budynku plebanii Radę Duszpasterską. Zostanie omówiony temat kolędy w czasie obowiązujących obostrzeń oraz Uroczystość Wszystkich Świętych. Spotkanie Rady Ekonomicznej odbędzie się na początku listopada.
 10. Na piątek 16 października przewidziana jest kolejna dezynfekcja całego kościoła.
 11. Bardzo mocno prosimy o segregację śmieci na cmentarzu.
 12. Prosimy o zachowywanie obowiązku zasłaniania nosa i ust w czasie wszystkich celebracji liturgicznych. Dotyczy to szczególnie ślubów i pogrzebów.
 13. Wszystkim Parafianom i Sympatykom pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.