Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Wielkanocna – 23.04.2017

22/04/2017

1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkanocną – Uroczystość Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczynamy w Kościele Tydzień Miłosierdzia. W naszym kościele dzisiaj o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. W Polsce odbywa się zbiórka ofiar dla poszkodowanych przez wojnę mieszkańców Syrii. Nasza parafia już od kilku miesięcy pomaga finansowo rodzinie z Aleppo, przesyłając regularnie 640 zł. Osoby, które zechcą włączyć się w tę pomoc prosimy o złożenie swych darów do skarbon w kościele przy figurze św. Antoniego lub pod chórem. Za każdy gest serca dziękujemy.

2. W Gnieźnie odbywają się główne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha. Z naszego dekanatu udała się pielgrzymka autokarowa.

3. W środę Nowenna do MBNP, a w sobotę nabożeństwo do Matki Bożej Łaskawej Pani Pobiedzisk.

4. Na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i szkół katolickim zebraliśmy 732 zł. Wszystkim Ofiarodawcom dziękujemy.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w Polsce IX Tydzień Biblijny. Szczególnej refleksji zostanie poddany List św. Pawła Ap. do Galatów. Uczestnicy Mszy świętych otrzymają sigla, które w domu będzie należało odszukać w Piśmie Św. i poddać dany fragment osobistej lub rodzinnej refleksji. Od zakończenia Mszy św. o godz. 13.00 do wieczornej Eucharystii w Farze będzie można odsłuchać, w ramach narodowego czytania, List do Galatów oraz inne księgi. Zachęcamy do nawiedzenia naszej świątyni i wsłuchanie się w Słowo Boże.

6. Na parafialnym cmentarzu zakończyliśmy kolejny etap zakładania chodników. Koszt to 13 500 zł. Od początku roku za wywóz śmieci zapłaciliśmy blisko 8 000 zł. Ze względu na planowane dalsze prace inwestycyjne na cmentarzu (zakładanie chodników, pielęgnacja drzew, opłacenie wody, koszenie trawy) należy roztropnie przemyśleć sprawę bądź podwyższenia pokładnego, bądź wprowadzenia stałej rocznej opłaty nie przekraczającej 20 zł. (tj. 1, 60 zł. miesięcznie) od grobu na utrzymanie cmentarza.

7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie śp. Kazimierza Adamczaka, Weronikę Antowską, Marię Sworowską, Włodzimierza Monarchę i Janinę Biniszkiewicz. W ich intencji i w intencji wszystkich naszych zmarłych prośmy miłosiernego Pana: wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

8. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła Patrona naszej parafii.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom czcigodnej pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.