Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna – 07.05.2017

06/05/2017

1.Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną.

2. Rozpoczynamy w Kościele Tydzień Modlitw o Powołania.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które są sprawowane o godz. 18.00. Po wystawieniu Najświętszego Sakramentu i pieśni maryjnej wsłuchujemy się w czytanki podejmujące temat objawień fatimskich. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwo do Matki Bożej Łaskawej Pani Pobiedzisk w łączności z nabożeństwami majowymi.

4. W czwartek 11 maja zapraszamy na spotkanie o godz. 16.30 osoby tworzące Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich AG.

5. Dzisiaj, po sumie odbędzie się spotkanie Żywego Różańca.

6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 11.00 – 57. dzieci naszej parafii przystąpi do I Komunii św. Otoczmy je naszą serdeczną modlitwą. W związku z I Komunią Św. nabożeństwo majowe dla dzieci komunijnych i wszystkich parafian o godz. 16.00.

7. W następną, drugą niedzielę miesiąca ofiary zbierane podczas Mszy św. przeznaczymy na cele remontowe. Niestety, nie otrzymaliśmy dotacji z powiatu. Za każde finansowe wsparcie serdecznie dziękujemy.

8. W poniedziałek i w środę po południu, ze względu na przeprowadzaną przez ks. proboszcza  w Gnieźnie wizytację katechetyczną, biuro parafialne będzie nieczynne.

9. W sobotę 13 maja, w 100. rocznicę objawień fatimskich Msza św. o godz. 10.00, następnie różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Zachęcamy do uczestnictwa.

10. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła Patrona naszej parafii.

Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom czcigodnej pobiedziskiej Fary
życzymy błogosławionego tygodnia.