Ogłoszenia duszpasterskie – VII Niedziela Wielkanocna – 28.05.2017

28/05/2017

1.Przeżywamy VII Niedzielę Wielkanocną – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Dzisiaj przypada 36. rocznica  śmierci Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Przed zakończeniem każdej Mszy św. modlimy się o Jego szybką beatyfikację.

3. Nasza parafia będzie dziś gościć ks. bpa Krzysztofa Wętkowskiego, który podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 13.00, udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania. Prośmy w modlitwach, aby ten sakrament przynosił w życiu młodych ludzi zbawienne owoce.

4. Dziękujemy za indywidualne ofiary złożone na cele remontowe. Jedna rodzina przekazała 500 zł. i rodzina spoza parafii, wiernie sympatyzująca z pobiedziską Farą 3 000 zł. Wszystkim z serca wypowiadamy – Bóg zapłać.

5. Kończy się okres wielkanocny, w którym każdy katolik zobowiązany jest do spowiedzi i przyjęcia Komunii św.

6. W bieżącym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spotkanie członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich o godz. 17.00. Okazja do spowiedzi św. z racji pierwszego piątku od godz. 17.00. Ks. Mariusz chorych z posługą sakramentalną odwiedzi od godz. 7.00, a ks. proboszcz do domów opieki społecznej uda się na godz. 9.00.

7. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św.  ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 10.00, a wcześniej o godz. 9.30 różaniec św.

8. W sobotę 3  czerwca rozpoczniemy celebrowanie Mszy św. na ogródkach działkowych w Wagowie.

9. Nabożeństwa czerwcowe do Najśw. Serca Pana Jezusa będą sprawowane o godz. 18.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Nabożeństwo do Matki Bożej Łaskawej w łączności z nabożeństwem czerwcowym.

10. W poniedziałek ze względu na rozwiązanie szkolnego konkursu zorganizowanego z okazji 600 lecia prymasostwa w Polsce, otwarcia wystawy pt.: Prymasi polscy na ziemi pobiedziskiej oraz rozwiązania gminnego konkursu historycznego:760 lecie nadania praw miejskich Pobiedziskom – biuro parafialne będzie nieczynne. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

11. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Pochodząca z naszej parafii siostra Miriam od Ducha Świętego, przebywająca w gnieźnieńskim Karmelu złoży śluby wieczyste. Pamiętajmy o siostrze w swoich modlitwach.

12. Dziękujemy serdecznie panu Stanisławowi Czajce i Zakładowi Stolarskiemu za wykonane dla parafii: postument pod figurę Matki Bożej Fatimskiej, zaplecek do tronu biskupiego oraz poręcze do balustrady przy schodach na plebanię.

13. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy pierwszej i drugiej gimnazjum odbędzie się w poniedziałek, 5 czerwca, po wieczornej Mszy św. Obecność obowiązkowa. prosimy zabrać ze sobą dzienniczki.

14. Módlmy się o beatyfikację sługi Bożego ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom czcigodnej pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.