Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 26.11.2017

26/11/2017

1. Przeżywamy dziś w Kościele Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy Rok Liturgiczny. Za tydzień pierwsza Niedziela Adwentu.

2. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i do Matki Bożej Pani Pobiedzisk o stałej porze.

3. W ubiegłą niedzielę informowaliśmy, że ks. kard. Stanisław Dziwisz zadecydował, że nasza Parafia otrzyma relikwie św. Jana Pawła II. Ks. Kardynał zaprasza delegację parafii na przekazanie relikwii w poniedziałek 18 grudnia br. Zapraszamy zatem na dwudniową pielgrzymkę do Krakowa. Wyjazd w niedzielę 17.12. po Mszy św. sprawowanej o godz. 7.00, następnie przejazd do Wadowic (modlitwa w Bazylice, jeżeli będą wolne miejsca zwiedzanie Domu Jana Pawła II) i dalsza podróż na nocleg z obiadokolacją w Krakowie. W poniedziałek śniadanie, o godz. 10.00 przekazanie relikwii, następnie wizyta w sanktuarium Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II w Łagiewnikach i droga powrotna do Pobiedzisk z nawiedzeniem Jasnej Góry lub sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. W drodze powrotnej przewidziany jest również posiłek obiadowy. Cena pielgrzymki to 220 zł. Zapisy tylko do piątku 1 grudnia. Przy zapisie koniecznie prosimy podać nr pesel, adres zamieszkania i telefon kontaktowy. Z całego serca zachęcamy do udziału w tym historycznym wydarzeniu.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Ks. Mariusz z posługą sakramentalną do chorych uda się od godz. 7.00, a ks. proboszcz do Domu Opieki Społecznej pojedzie na godz. 9.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. Nabożeństwo pierwszopiątkowe o godz. 18.10. Otwórzmy swoje serce przed Chrystusem, którego serce zostało zranione włócznią naszego grzechu.

5. W pierwszą sobotę miesiąca grudnia o godz. 9.30 modlitwa różańcowa, a następnie o godz. 10.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.

6. Dziękujemy serdecznie Osobom, które odpowiedziały na naszą prośbę i wpłaciły po 20 zł. na cele cmentarne. Do tej pory zrobiły to dwieście osiemdziesiąt dwie osoby. Serdecznie dziękujemy. Wciąż czekamy na pozwolenie konserwatorskie i Władz Gminy.

7. W minionym tygodniu zmarł w naszej parafii:. Zdzisław Nowak. W jego intencji i w intencji wszystkich naszych zmarłych prośmy miłosiernego Boga: wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

8. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła – Patrona naszej Parafii.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom pobiedziskiej Fary
życzymy błogosławionego tygodnia.