Uroczystość Najświętszej Trójcy – 27.05.2018

26/05/2018

1. Obchodzimy dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy w Kościele okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, a z początkiem czerwca w nabożeństwach do BSPJ, które sprawujemy przed wieczorną Mszą św. Modlitwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Matki Bożej Łaskawej Pani Pobiedzisk w łączności z nabożeństwami miesięcznymi.

3. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00  i 18.30. Program Uroczystości, jak w ubiegłych latach. Główna Msza św., po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy, będzie sprawowana na Rynku przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 11.00. Prosimy, jak w latach ubiegłych, o przygotowanie ołtarzy i trasy procesyjnej. Do udziału w procesji w strojach liturgicznych zapraszamy dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. Dziewczynki, które chcą sypać kwiatki podczas procesji zapraszamy na próbę, która odbędzie się we wtorek o godz. 17.00. Ze względów organizacyjnych i liturgicznych obecność na próbach jest konieczna. W Uroczystość Bożego Ciała nie będzie Mszy św. sprawowanej o godz. 12.30.

4. Wieczorne Msze św. św. w Oktawie Bożego Ciała będą połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w dniach Oktawy po Mszy św. W przyszłą niedzielę Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja będą miały miejsce po sumie.

5. W bieżącym tygodniu przypadają:

– pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. Chorych z posługą sakramentalną ks. wikariusz odwiedzi od godz. 7.00, a ks. proboszcz do domu opieki społecznej uda się na godz. 9.00.

– pierwsza sobota miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 10.00, a wcześniej o godz. 9.30 modlitwa różańcowa.

6. W sobotę 2 czerwca organizujemy wyjazd pielgrzymkowy do Warszawy po odbiór relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Wyjazd o godz. 4.00. Msza św. w sanktuarium o godz. 9.00. Są jeszcze wolne miejsca. Serdecznie zapraszamy do udziału.

7. Bractwo Matki Bożej Łaskawej Pani Pobiedzisk przygotowało Modlitewnik zawierający nabożeństwo, modlitwy do Matki Bożej oraz inne modlitwy. Znajdziemy tu również historię kultu cudownego obrazu. Modlitewniki w cenie 4 zł. można nabyć w zakrystii lub biurze parafialnym. Bractwu serdecznie dziękujemy za podjęcie tej cennej inicjatywy.

8. Komunikat Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie w sprawie ochrony danych osobowych RODO. (załącznik)

9. W minionym tygodniu na parafialnym cmentarzu pożegnaliśmy zmarłą: Teresę Walkiewicz. Wszystkich naszych zmarłych oddajmy miłosiernemu Bogu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

10. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła – Patrona naszej Parafii.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom pobiedziskiej Fary
życzymy błogosławionego tygodnia.