Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 20.05.2018

20/05/2018

1. Obchodzimy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w Kościele Okres Wielkanocny. W parafii dziekańskiej doroczny odpust. Suma o godz. 12.15. W poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła, drugi dzień Zielonych Świąt – Msze św. o godz. 7.00, 11.00 i 18.30.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które są sprawowane przed wieczorną Mszą św. Modlitwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Matki Bożej Łaskawej Pani Pobiedzisk w łączności z nabożeństwami majowymi.

3. Ofiary z ubiegłej niedzieli – drugiej w miesiącu, przeznaczamy na cele remontowe. Wszystkim Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

4. W poniedziałek ze względu na drugi dzień Zielonych Świąt i wizytację katechetyczna ks. proboszcza w Rogoźnie, biuro parafialne będzie nieczynne.

5. W sobotę 2 czerwca organizujemy wyjazd pielgrzymkowy do Warszawy po odbiór relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W razie możliwości przewidziane jest nawiedzenie katedry warszawskiej, Placu Marszałka Piłsudskiego oraz świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Koszt wraz z ubezpieczeniem 80 zł. Natomiast w dniach 22 – 23 czerwca chcemy pojechać do Krakowa po odbiór relikwii św. siostry Faustyny. W programie modlitwa w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, w benedyktyńskim opactwie w Tyńcu oraz cysterskim opactwie w Mogile. Koszt – 265 zł. Ze względu na krótkie terminy, w których musimy potwierdzić rezerwację, zapisy w ciągu najbliższego tygodnia. Pod chórem zostały wyłożone stosowne deklaracje, które należy złożyć przy zapisie w biurze parafialnym.

6. W minionym tygodniu na parafialnym cmentarzu pożegnaliśmy zmarłych:  Genowefę Suchocką i Jolantę Janinę Szczepaniak. Wszystkich naszych zmarłych oddajmy miłosiernemu Bogu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

7. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła – Patrona naszej Parafii.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom pobiedziskiej Fary
życzymy błogosławionego tygodnia.