V Niedziela Wielkanocna – 29.04.2018

30/04/2018

1. Rozpoczynamy V Tydzień Wielkanocny. W Gnieźnie odbywają się główne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha Patrona Polski i Archidiecezji Gnieźnieńskiej. 

2. W ubiegłą niedzielę bp Bogdan Wojtuś udzielił młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. Módlmy się, aby rzeczywiście, wg słów przyrzeczeń, które bierzmowani złożyli, stawali się świadkami Chrystusa Pana. Rodzicom i Młodzieży dziękujemy za wystrój świątyni i złożoną ofiarę na cele remontowe kościoła.

3. We wtorek rozpoczyna się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe każdego dnia o godz. 18.00. W czasie nabożeństwa będziemy wsłuchiwać się w pouczenia sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Z tego względu w czasie wieczornej Mszy św. nie będą głoszone kazania.

4. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. wg porządku niedzielnego. O godz. 11.00 Msza św. w intencji Ojczyzny. Z racji Dnia Flagi i Uroczystości 3 Maja pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej. Niech Pobiedziska staną się Biało-Czerwone!

5. W pierwszy piątek miesiąca po porannej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a następnie całodzienna adoracja w intencji nowych powołań do służby Bożej. Ks. wikariusz z posługą sakramentalną do chorych uda się od godz. 7.00, a ks. proboszcz do Domu Opieki pojedzie na godz. 9.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.

6. W pierwszą sobotę maja o godz. 10.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny, a wcześniej o godz. 9.30 nabożeństwo różańcowe.

7. W sobotę 5 maja, jak wcześniej informowaliśmy, chcemy rozpocząć prace remontowe Domu Katolickiego św. Józefa. Mężczyzn, którzy chcieliby włączyć się społecznie w rozbiórkę podłóg zapraszamy do pracy od godz. 8.00. Chętnych prosimy o kontakt w zakrystii lub w biurze parafialnym, aby było wiadome na ile osób możemy liczyć.

8. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie Żywego Różańca.

9. W niedzielę 13 maja, ze względu na Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, Msza św. z godz. 12.30 zostanie odprawiona o godz. 13.00. Na prośbę Komitetu Organizacyjnego Rodziców dzieci komunijnych nabożeństwo majowe, połączone z rozdaniem pamiątek komunijnych, odbędzie się o godz. 17.00.

10. Ksiądz Prymas wydał dekret odnośnie do piątku 4 maja, który w Kościele jest dniem pokutnym: „Kierując się dobrem duchowym Wiernych oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Duszpasterzy, na mocy kan. 87§1 KPK, udzielam wszystkim Wiernym Archidiecezji Gnieźnieńskiej i osobom przebywającym  na terenie Archidiecezji, dyspensy od obowiązku zachowania w tym dniu  04 maja br. wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zachowania charakteru pokutnego tego dnia, z zachowaniem pozostałych przepisów prawa. Korzystających z dyspensy zachęcam do modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka i praktykowania uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia”. Arcybiskup Wojciech Polak, Metropolita Gnieźnieński, Prymas Polski

11. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła – Patrona naszej Parafii.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom pobiedziskiej Fary
życzymy błogosławionego tygodnia.