VI Niedziela Wielkanocna – 06.05.2018

06/05/2018

1. Rozpoczynamy VI Tydzień Wielkanocny.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które są sprawowane przed wieczorną Mszą św. Modlitwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Matki Bożej Łaskawej Pani Pobiedzisk w łączności z nabożeństwami majowymi.

3. Od poniedziałku do środy przypadają tzw. Dni Krzyżowe – Dni Modlitw o Urodzaje i za Kraje Głodujące.

4. W piątek rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

5. Dzisiaj po sumie spotkanie Żywego Różańca.

6. W przyszłą niedzielę 13 maja dzieci klas III, podczas Mszy św. o godz. 11.00 przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Otoczmy je i ich rodziny gorącą modlitwą. Przypominamy, że ze względu na tę Uroczystość, Msza św. z godz. 12.30 zostanie odprawiona o godz. 13.00. W przyszłą niedzielę nabożeństwo majowe wyjątkowo o godz. 17.00. Po jego zakończeniu dzieci, które przyjęły po raz pierwszy Chrystusa eucharystycznego otrzymają pamiątkowe obrazki.

7. Przyszła niedziela to to również rozpoczęcie nabożeństw fatimskich. W naszym kościele fatimska modlitwa różańcowa połączona z procesją figury Matki Bożej Fatimskiej wokół świątyni o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy.

8. Ofiary z przyszłej niedzieli – drugiej w miesiącu, przeznaczymy na cele remontowe.

9. Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w minioną sobotę w prace remontowe w Domu Katolickim św. Józefa.

10. Ze smutkiem informujemy, że prawdopodobnie w ubiegłą niedzielę, w czasie między Mszami św., została skradziona z kościoła skarbonka, która był przymocowana do ściany przy figurze św. Antoniego. O zdarzeniu poinformowaliśmy miejscową policję.

11. W parafii dziekańskiej dnia 11 maja o godz. 18.00 comiesięczna Msza św. w stałych intencjach Rodziny Radia Maryja. Pół godziny przed Eucharystią modlitwa różańcowa.

12. W minionym tygodniu na parafialnym cmentarzu pożegnaliśmy zmarłego Tadeusza Panfila. Jego i wszystkich naszych bliskich zmarłych poddajmy miłosiernemu Bogu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

13. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła – Patrona naszej Parafii.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom pobiedziskiej Fary
życzymy błogosławionego tygodnia.