VI Niedziela zwykła – 11.02.2018

11/02/2018

1. Przeżywamy VI Niedzielę Zwykłą w Roku Liturgicznym i zarazem Światowy Dzień Chorego. Po Mszy św. sprawowanej o godz. 9.00 udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Mogą go przyjąć osoby chore lub będące w podeszłym wieku i żyjące w stanie łaski uświęcającej.

2. W środę, ze względu na Popielec nie będzie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. wieczornej odmówimy Modlitwę Rzymską o uproszenie dobrego przeżycia okresu przygotowania paschalnego.

3. Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, ofiary zbierane podczas Mszy świętych przeznaczymy na cele remontowe parafii. Wszystkim Darczyńcom wypowiadamy słowa serdecznych podziękowań i nasze zapewnienie o modlitwie. Za Wszystkich Ofiarodawców modlić się będziemy zawsze  podczas środowej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Sprawy remontowe będziemy też powierzać przemożnej opiece św. Józefa odmawiając w każdy wtorek po porannej Mszy św. Litanię do ziemskiego opiekuna Świętej Rodziny i Kościoła Świętego. Przypominamy, że w tym roku chcemy podając się remontu dachu na farze. Przygotowano już odpowiedni projekt, który w tym tygodniu przedstawimy konserwatorowi zabytków w Poznaniu.

4. W środę popielcową rozpoczniemy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00; 9.00; 11.00; 17.00 i 18.30. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Do zachowania go są zobowiązani wszyscy katolicy pomiędzy 18 a 60 rokiem życia.

5. Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele:

– Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży w piątek o godz. 17.00

– Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek o godz. 18.00

– Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00, a bezpośrednio po ich zakończeniu będzie sprawowana dodatkowo Msza św. w intencji Parafian. Kazania pasyjne będą głosili klerycy naszego seminarium. Nie będzie składki w czasie nabożeństwa. Zwyczajową jałmużnę wielkopostną będzie można złożyć do skarbony ustawionej pod chórem. Z ofiar tych pomagamy przez cały czas rodzinie z Aleppo, przekazując co miesiąc na jej utrzymanie 640 zł.

6. Ze względu na remont biura parafialnego zamówienia intencji mszalnych, odbioru stosownych zaświadczeń będzie można dokonywać zawsze po Mszach św. w zakrystii (poza niedzielami). Sprawy ślubów, pogrzebów po wcześniejszym umówieniu będą załatwiane w budynku wikariatu. W poniedziałek, ze względu na przenoszenie materiałów biuro będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o zrozumienie.

7. Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Aktywności „Dla Ciebie” dziękuje  wszystkim Ofiarodawcom naszej parafii za wsparcie finansowe na zakup mikrobusu do przewozu osób niepełnosprawnych z terenu Gminy do Warsztatów Terapii Zajęciowej. Na terenie Gminy przy kościołach zebrano 7585,14 zł. z czego z naszej parafii 2090,23 zł.

8. Dzisiaj oraz w Popielec Wspólnota Życia Chrześcijańskiego będzie rozprowadzała za dobrowolną ofiarą zdrapki wielkopostne – jest to propozycja zadań na każdy dzień, aby jak najowocniej przeżyć czas przygotowania paschalnego. Dochód zostanie przeznaczony w połowie dla misjonarza świeckiego oraz na zakup leków osób chorych z naszej parafii.

9. Dnia 15 lutego o godz. 18.00 w parafii pw. Świętego Ducha comiesięczna Msza św. w intencji Kościoła, Ojczyzny, Ojca Świętego Franciszka oraz w pozostałych intencjach Rodziny Radia Maryja. Wcześniej – o godz. 17.30 modlitwa różańcowa.

10. W minionym tygodniu na parafialnym cmentarzu pożegnaliśmy zmarłych: Marcina Góralczyka oraz Franciszka Cegielskiego. Wszystkich naszych zmarłych oddajmy miłosiernemu Bogu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

11. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła – Patrona naszej Parafii.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom pobiedziskiej Fary
życzymy błogosławionego tygodnia.