VII Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 13.05.2018

13/05/2018

1. Rozpoczynamy VII Tydzień Wielkanocny i zarazem Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które są sprawowane przed wieczorną Mszą św. Modlitwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Matki Bożej Łaskawej Pani Pobiedzisk w łączności z nabożeństwami majowymi.

3. Dziś w naszej parafii dzieci klas III, podczas Mszy św. o godz. 11.00, przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Otoczmy je i ich rodziny gorącą modlitwą. Przez cały tydzień, do piątku włącznie, dzieci komunijne będą brały udział w tzw. białym tygodniu modląc się każdego dnia w intencji swoich bliskich. Z całego serca dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za wystrój świątyni na dzisiejszą uroczystość, a także za dar ołtarza, którym są dwa komplety stuł oraz komża.

4. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy cykl nabożeństw fatimskich. Modlitwa różańcowa połączona z procesją figury Matki Bożej Fatimskiej wokół świątyni o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy.

5. Ofiary z dzisiejszej niedzieli – drugiej w miesiącu, przeznaczymy na cele remontowe.

6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.30 dzieci klas IV będą obchodzić rocznicę I Komunii św. Okazja do spowiedzi dla nich i ich bliskich w sobotę od godz. 10.00.

7. W środę ze względu na spotkanie proboszczów AG z Księdzem Prymasem na temat ochrony danych osobowych i spaw prawnych związanych z pracami konserwatorskimi przy obiektach zabytkowych biuro parafialne będzie nieczynne.

8. W minionym tygodniu na parafialnym cmentarzu pożegnaliśmy zmarłych:  Eugeniusza Płoskę, Zofię Zywert, Wandę Janicką i Irenę Maciejewską. Ich i wszystkich naszych bliskich zmarłych poddajmy miłosiernemu Bogu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

9. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła – Patrona naszej Parafii.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom pobiedziskiej Fary
życzymy błogosławionego tygodnia.