XI Niedziela zwykła – 18.06.2017

17/06/2017

1. Przeżywamy XI niedzielę zwykłą Roku Liturgicznego.

2. Serdeczne podziękowania kierujemy do Wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego przeżycia Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Pana.

3. Zachęcamy do uczestnictwa w wieczornych Mszach św. w Oktawie Bożego Ciała, które są połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w dniach Oktawy po Mszy św.

4. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała i procesja do czterech ołtarzy przy kościele. Na zakończenie poświęcenie wianków z kwiatów i ziół.

5. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 7.00, 11.00 i 18.30. Po Mszy św. wieczornej Wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa, Akt Oddania i procesja eucharystyczna. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. na Rynku sprawowana przez ks. bpa Krzysztofa Wętkowskiego z okazji 760. rocznicy otrzymania przez Pobiedziska praw miejskich i 600. lecia prymasostwa w Polsce. Przed Mszą św. nastąpi poświęcenie nowej figury Serca Pana Jezusa. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w tym ważnym, historycznym wydarzeniu. Pobiedziskie uroczystości uświetni Reprezentacyjna Orkiestra Wojska Polskiego z Bydgoszczy.

7. Od przyszłej niedzieli, w okresie wakacji, nie będzie Mszy św. sprawowanej o godz. 13.00.

8. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę z przeznaczeniem na cele remontowe. Wszystkim z serca za wsparcie wypowiadamy – Bóg zapłać.

9. W poniedziałek ze względu na I Krajowe Forum Inicjatyw na rzecz Małżeństwa i Rodziny, które odbywać się będzie w Gnieźnie, biuro parafialne będzie nieczynne.

10. Komunikat diecezjalnego duszpasterza młodzieży: Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży oraz Stowarzyszenie Młodzieży WIOSŁO organizują wyjazd na tygodniowy pobyt w Taizé we Francji. To świetna propozycja na wakacje czy urlop. Przyjazd do Taizé to zaproszenie do szukania komunii z Bogiem poprzez wspólną modlitwę, śpiew, ciszę i osobistą refleksję. Pobyt w Taizé może pomóc w odejściu na pewien czas od swojej codzienności, aby spotkać się z różnymi osobami i rozważyć swoje zaangażowanie w Kościele i społeczeństwie. Jednym z uczestników wyjazdu będzie Ksiądz Prymas Abp Wojciech Polak. Wyjazd 8 lipca (z Bydgoszczy, Żnina, Gniezna), powrót 17 lipca (te same miejscowości).
Całkowity koszt dla osób do 30 roku życia 300 zł + 45 euro – transport, ubezpieczenie, pobyt w Taizé (dla starszych wyższa cena).
Szczegółowe informacje na www.ddmgniezno.pl   lub bezpośrednio pod numerem telefonu  785 210 257, email: xwojciech@ddmgniezno.pl.

11. Módlmy się do św. Michała Archanioła Patrona naszej Parafii.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom czcigodnej pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.