XII Niedziela zwykła – 24.06.2018

24/06/2018

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

2. Rozpoczęły się wakacje. Niech będzie to czas przyjęty od Stwórcy ku mądremu i Bożemu wypoczynkowi duchowemu i fizycznemu. Od przyszłej niedzieli nie będzie Mszy św. sprawowanej o godz. 12.30.

3. W piątek przypada Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.

4. W ostatnim czasie Ksiądz Prymas dokonał zmian personalnych w Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Jesteśmy zasmuceni, gdyż decyzją Księdza Prymasa z dniem 1 lipca br. odchodzi z naszej parafii wikariusz ks. Mariusz Byczyński. Z całego serca dziękujemy za gorliwą posługę i życzymy mocy Ducha Świętego, opieki św. Michała Archanioła oraz nieustannej opieki Matki Bożej Łaskawej Pani Pobiedzisk. Ks. Mariusz będzie z początkiem lipca pełnił posługę wikariuszowską w parafii pw. św. Michała Archanioła w Gnieźnie. Zapraszamy na pożegnalną Mszę św. w środę. Słowa podziękowań i życzeń będzie można złożyć naszemu księdzu wikariuszowi bezpośrednio po Mszy św. Jednocześnie z dniem 1 lipca ks. Prymas mianował wikariuszem w naszej parafii ks. Cezarego Sierakowskiego, który przybędzie do nas z Inowrocławia. Już teraz otoczmy go serdeczną modlitwą i otwartym sercem.

5. Informujemy, że ze względu na unijne przepisy o ochronie danych osobowych nie wolno parafiom publikować w internecie intencji mszalnych.

6. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych, a zwłaszcza tych, których pożegnaliśmy w ostatnim tygodniu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

7. Módlmy się do św. Michała Archanioła Patrona naszej Parafii.

 Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom czcigodnej pobiedziskiej Fary
życzymy błogosławionego tygodnia.