XII Niedziela zwykła – 25.06.2017

25/06/2017

1. Przeżywamy XII niedzielę zwykłą Roku Liturgicznego.

2. Od dzisiejszej niedzieli, w okresie wakacji, nie będzie Mszy św. sprawowanej o godz. 13.00.

3. W czwartek przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Naszą szczególną modlitwą otoczmy Ojca Świętego Franciszka oraz papieża emeryta Benedykta XVI.

4. Najbliższa sobota to pierwsza sobota maja. O godz. 10.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi, a wcześniej o 9.30 różaniec.

5. W piątek, 30 czerwca, br. w kościele w Węglewie o godz. 20.30 odbędzie się koncert zespołu Joszko Broda i Dzieci z Brodą. Wstęp wolny.

6. Komunikat diecezjalnego duszpasterza młodzieży: Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży oraz Stowarzyszenie Młodzieży WIOSŁO organizują wyjazd na tygodniowy pobyt w Taizé we Francji. To świetna propozycja na wakacje czy urlop. Przyjazd do Taizé to zaproszenie do szukania komunii z Bogiem poprzez wspólną modlitwę, śpiew, ciszę i osobistą refleksję. Pobyt w Taizé może pomóc w odejściu na pewien czas od swojej codzienności, aby spotkać się z różnymi osobami i rozważyć swoje zaangażowanie w Kościele i społeczeństwie. Jednym z uczestników wyjazdu będzie Ksiądz Prymas Abp Wojciech Polak. Wyjazd 8 lipca (z Bydgoszczy, Żnina, Gniezna), powrót 17 lipca (te same miejscowości). Całkowity koszt dla osób do 30 roku życia 300 zł + 45 euro – transport, ubezpieczenie, pobyt w Taizé (dla starszych wyższa cena).
Szczegółowe informacje na www.ddmgniezno.pl   lub bezpośrednio pod numerem telefonu  785 210 257, email: xwojciech@ddmgniezno.pl.

7. Módlmy się do św. Michała Archanioła Patrona naszej Parafii, oddając dziś pod Jego opiekę zwłaszcza dzieci i młodzież oraz wszystkich, którzy rozpoczęli wakacje i urlopy.

Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom czcigodnej pobiedziskiej Fary
życzymy błogosławionego tygodnia.