XIX Niedziela zwykła – 13.08.2017

13/08/2017

1. Rozpoczynamy 19 Tydzień Zwykły w Roku Liturgicznym. Dziś (niedziela), z racji 13 dnia miesiąca – Dnia Fatimskiego, o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.

2. We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwyczajowo obchodzone jako Matki Boskiej Zielnej. W tym dniu święci się zioła i kwiaty.  Msze św. wg porządku niedzielnego. Jest to również święto Wojska Polskiego i rocznica Cudu nad Wisłą.

3. Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca złożyliśmy ofiary na cele remontowe. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać.

4. Dnia 14 października br. w Bydgoszczy w Parafii pw. Świętych Polskich Barci Męczenników odbędzie się Dzień Skupienia Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich AG. Organizujemy wyjazd autokarem. Serdecznie zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania do miejsca ostatniej posługi bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W programie nabożeństwo różańcowe, okazja do spowiedzi, Msza św., wojskowa grochówka i spotkanie z klerykami. Cena z ubezpieczeniem wynosi 33 zł. (jeżeli zapisze się 49 osób wówczas cena wyniesie 20 zł. i różnica zostanie zwrócona). Przy zapisie należy podać nr PESEL i adres zamieszkania.

5. W tym tygodniu biuro parafialne będzie nieczynne. Bardzo serdecznie prosimy o zrozumienie.

6. W niedzielę 27 sierpnia br. w godz. od 9.30 do 14.00 w parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Węglewie odbędzie się zbiórka krwi. Zachęcamy chętnych do wzięcia udziału w tej szczytnej akcji.

7. Pielgrzymka do Dąbrówki Kościelnej – wyjazd 10.09.2017 r. o godz. 9.00. Powrót po Mszy św. odpustowej. Koszt 22 zł. z ubezpieczeniem. Zapisy do dnia 06.09.br. w sklepie „Niskich Cen” przy ul. Kazimierza Odnowiciela.

8. Dnia 14 sierpnia, o godz. 18.00,  w kościele pw. Świętego Ducha comiesięczna Eucharystia w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego Franciszka, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych. Przed Mszą św. o godz. 17.30 modlitwa różańcowa.

9. Módlmy się do św. Michała Archanioła Patrona naszej Parafii, oddając pod Jego opiekę zwłaszcza dzieci i młodzież, wszystkich, którzy rozpoczęli wakacje i urlopy oraz pielgrzymów zdążających na Jasną Górę.

Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom czcigodnej pobiedziskiej Fary
życzymy błogosławionego tygodnia.