XVII Niedziela zwykła – 30.07.2017

30/07/2017

1. Przeżywamy XVII niedzielę zwykłą Roku Liturgicznego.

2. Rozpoczyna się miesiąc sierpień. Miesiąc naznaczony ważnymi uroczystościami kościelnymi i wydarzeniami patriotycznymi. Już we wtorek 1 sierpnia przypada 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP i rocznica Cudu nad Wisłą, 26 sierpnia przeżywać będziemy Uroczystość NMP Częstochowskiej, a pod koniec miesiąca rocznicę podpisania porozumień sierpniowych. Jak każdego roku Biskupi polscy zachęcają do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych i do modlitwy o trzeźwość narodu polskiego.

3. W bieżącym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek po Mszy św. porannej wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja w intencji nowych powołań do służby Bożej i w intencji pielgrzymów zdążających na Jasną Górę. Zapraszamy na nabożeństwo powołaniowe w czwartek o godz. 18.10. O godz. 17.00 spotkanie SWPK AG. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 17.00. do godz. 18.00. O godz. 18.10 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W miesiącu sierpniu nie będzie odwiedzin chorych. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9.30 modlitwa różańcowa, a o godz. 10.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

4. Dziękujemy serdecznie za przekazane na konto parafialne ofiary na cele remontowe. Bóg zapłać.

5. W piątek biuro parafialne będzie nieczynne.

6. W minionym tygodniu na parafialnym cmentarzu pożegnaliśmy śp.:
Jadwigę Szofińską, Tadeusza Patera i Małgorzatę Kajoch. Ich i wszystkich naszych zmarłych polećmy miłosiernemu Bogu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie

7. Módlmy się do św. Michała Archanioła Patrona naszej Parafii, oddając pod Jego opiekę zwłaszcza dzieci i młodzież, wszystkich, którzy rozpoczęli wakacje i urlopy oraz pielgrzymów zdążających na Jasną Górę.

Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom czcigodnej pobiedziskiej Fary
życzymy błogosławionego tygodnia.