XXIII Niedziela zwykła – 10.09.2017

10/09/2017

1. Rozpoczynamy XXIII Tydzień Zwykły Okresu Liturgicznego, który w Kościele polskim przeżywamy jako Tydzień Wychowania pod hasłem: Maryja Wychowawczynią Pokoleń.

2. Dziś odbywają się główne uroczystości odpustowe w Dąbrówce Kościelnej, którym przewodniczy abp senior Henryk Muszyński. Ks. wikariusz poprowadził pielgrzymkę pieszą.

3. W środę, ze względu na przypadający 13 dzień miesiąca – dzień fatimski, nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zostanie odprawione wraz z różańcem fatimskim, który odmówimy po Mszy św. sprawowanej o godz. 18.30. Po nabożeństwie procesja wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec, które użyjemy w czasie procesji z figurą Matki Bożej.

4. Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, ofiary zbierane podczas Mszy świętych przeznaczymy na cele remontowe parafii. Wszystkim  Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać.

5. Rozpoczynamy kolejny rok przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Powakacyjne spotkania kandydatów odbędą się  w następujących terminach

– klasy III – we wtorek 12 września – Msza św. o godz. 18.30 , a po Niej spotkanie

– klasy II Gimnazjum i 7 SP – we wtorek 19 września – Msza św. o godz. 18.30, a po Niej spotkanie

6. Rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Św. prosimy o odbieranie w zakrystii stosownych deklaracji. Wypełnione deklaracje prosimy oddać w następną niedzielę wraz z wpłatą 15 zł. na książeczkę do nabożeństwa oraz dzienniczek dziecka pierwszokomunijnego.

7. Deklaracje są oficjalnym zgłoszeniem dziecka do przygotowania, a następnie przystąpienia do Pierwszej Komunii Św. w naszej parafii. Uroczystość Pierwszej Komunii Św. będzie miała miejsce w drugą niedzielę maja, tj. 13 maja, na Mszy św. o godz. 11.00.

8. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę w intencji powołań do Bydgoszczy, do sanktuarium bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Koszt 30 zł. Zapisy w biurze parafialnym i w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

9. Wspólnota Życia Chrześcijańskiego podejmując inicjatywę „Różaniec do granic” organizuje dnia 07.10.2017 r. całodniowy wyjazd na granice Polski do Gubina. Koszt wyjazdu z ubezpieczeniem – 50 zł. Przy zapisie prosimy podać adres, pesel, i telefon kontaktowy. Zapisy w punkcie usługowym „Multi klucz” ul. Wł. Jagiełły obok poczty i w zakrystii parafii pw. Świętego Ducha. Stosowny Komunikat Episkopatu Polski zostanie odczytany w niedziele 24 września.

10. Ze względu na wyjazd ks. proboszcza do Warszawy na posiedzenie Krajowej Rady Duszpasterstwa Powołań, biuro parafialne w najbliższy poniedziałek będzie nieczynne. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

11. Fundacja Szlachetnej Paczki poszukuje wolontariuszy. Chętnych prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub biurze parafialnym. Wolontariuszami mogą zostać osoby pełnoletnie lub które skończyły 17 lat.

12. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane do skarbon. W ostatnim miesiącu wyniosły one 839 zł. Z tej sumy 640 zł. wysyłamy każdego miesiąca na utrzymanie rodziny w Syrii. Za pozostałe środki planujemy zakup węgla na zimę dla rodzin będących w potrzebie. Za każdy gest serca wypowiadamy – Bóg zapłać!

13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy na parafialnym cmentarzu śp.: Mariusza Niedricha i Stanisława Chojnackiego. Ich i wszystkich naszych bliskich zmarłych oddajmy miłosiernemu Bogu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

14. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła – Patrona naszej Parafii.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom pobiedziskiej Fary
życzymy błogosławionego tygodnia.