XXIV Niedziela zwykła – 17.09.2017

16/09/2017

1. Rozpoczynamy XXIV Tydzień Zwykły Okresu Liturgicznego.

2. W środę  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę nabożeństwo do Matki Bożej Łaskawej Pani Pobiedzisk.

3. W ubiegłą, drugą niedzielę miesiąca, ofiary zbierane podczas Mszy świętych z przeznaczeniem na cele remontowe parafii wyniosły 4 331 zł. Przekazano również indywidualne ofiary w biurze parafialnym i na konto. Wszystkim  Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać.

4. Rozpoczynamy kolejny rok przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania. We wtorek 19 września zapraszamy na spotkanie kandydatów klasy II Gimnazjum i 7 SP. O godz. 18.30 Msza św., a po niej katecheza.

5. Rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Św. prosimy o odbieranie w zakrystii stosownych deklaracji. Wypełnione deklaracje prosimy oddać w następną niedzielę wraz z wpłatą 15 zł. na książeczkę do nabożeństwa oraz dzienniczek dziecka pierwszokomunijnego.

6. Deklaracje są oficjalnym zgłoszeniem dziecka do przygotowania, a następnie przystąpienia do Pierwszej Komunii Św. w naszej parafii. Uroczystość Pierwszej Komunii Św. będzie miała miejsce w drugą niedzielę maja, tj. 13 maja, na Mszy św. o godz. 11.00.

7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę w intencji powołań do Bydgoszczy, do sanktuarium bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Koszt 30 zł. Zapisy w biurze parafialnym i w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

8. Dnia 19 września br. o godz. 18.00 w kościele pw. Świętego Ducha comiesięczna Msza św. za Ojczyznę, w intencji Ojca Świętego Franciszka i duchowieństwa oraz w stałych intencjach Rodziny Radia Maryja.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy na parafialnym cmentarzu  † Radosława Kręgowskiego. Jego i wszystkich naszych bliskich zmarłych oddajmy miłosiernemu Bogu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

10. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła – Patrona naszej Parafii.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom pobiedziskiej Fary
życzymy błogosławionego tygodnia.