XXIX Niedziela zwykła – 22.10.2017

22/10/2017

1. Rozpoczynamy XXIX Tydzień Zwykły Okresu Liturgicznego. Niedzielą dzisiejszą inaugurujemy w Polsce Tydzień Misyjny.

2. Zachęcamy do uczestnictwa w modlitwie różańcowej. Nabożeństwo dla dzieci i młodzieży we wtorki i czwartki o godz. 17.00. Dla dorosłych o godz. 18.00. Nabożeństwa: do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Matki Bożej Łaskawej Pani Pobiedzisk w łączności z różańcem.

3. W ubiegłą niedzielę na rzecz poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Meksyku zebraliśmy 841 zł. Wszystkim Ofiarodawcom wypowiadamy słowa serdecznych podziękowań.

4. Spotkanie kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klasy 2 gimnazjum i 7 szkoły podstawowej we wtorek 24 października.

5. W poniedziałek i środę popołudniu biuro parafialne będzie nieczynne.

6. Pod chórem można pobrać formularze na wymienianki jednorazowe i roczne.

7. Nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu w dniu 1 listopada rozpocznie się o godz. 13.00.

8. Informujemy, że po długim oczekiwaniu otrzymaliśmy inwentaryzację drzewostanu na parafialnym cmentarzu dokonaną przez Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe GREEN, zajmujące się profesjonalnie pielęgnacją i chirurgią drzew.

Na cmentarzu posadzonych jest 58 drzew, z których 13 ze względu na zły stan fitosanitarny nadaje się do wycinki. Wszystkie pozostałe drzewa wymagają korekty korony lub podkrzesania. Szczegółowe dane, co do drzewostanu i jego zachowania, znajdują się w gablocie ogłoszeń. Można się z nimi zapoznać.

Cała dokumentacja została złożona w Urzędzie Miasta i Gminy w Pobiedziskach. Najprawdopodobniej przed przystąpieniem do prac potrzebna będzie jeszcze zgoda powiatowego konserwatora zabytków, gdyż cmentarz znajduje w obszarze historyczno – konserwatorskim miasta Pobiedzisk. Koszt całkowity, obejmujący wycinkę 13 drzew i pielęgnację pozostałych to 25 200 zł. W związku z tym administracja cmentarza zwraca się z serdeczną prośbą o pomoc finansową w przeprowadzeniu tych prac. Prosimy o wpłatę 20 zł od grobu. Wpłaty można dokonywać w biurze parafialnym parafii pw. św. Michała lub na konto z podaniem numeru grobu. Pragniemy zaznaczyć, że comiesięczne wydatki związane z utrzymaniem cmentarza (wywóz śmieci, koszenie trawy, opłata za wodę) wynoszą blisko 3 000 zł.

Od lipca 2015 r. na założenie części chodników, częściową wycinkę   pielęgnację drzew, uporządkowanie skarpy, stworzenie bazy komputerowej cmentarza wydano 55 000 zł. Serdecznie prosimy o zrozumienie.

9. W minionym tygodniu na parafialnym cmentarzu pożegnaliśmy: Grzegorza Poddanego. Jego i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

10. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła – Patrona naszej Parafii.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom pobiedziskiej Fary
życzymy błogosławionego tygodnia.