XXV Niedziela zwykła – 24.09.2017

24/09/2017

1. Rozpoczynamy XXV Tydzień Zwykły Okresu Liturgicznego.

2. Przeżywamy dziś w Polsce Niedzielę Modlitwy o Trzeźwość Narodu. Wciąż tak wiele osób w naszym kraju cierpi przez alkohol, módlmy się abyśmy byli narodem wewnętrznie wolnym, byśmy byli narodem trzeźwym.

3. W najbliższy piątek 29 września będziemy obchodzili odpust ku czci św. Michała Archanioła. Główna Msza św. pod przewodnictwem i homilią ks. kan. prof. Ryszarda Figla (dawnego wikariusza pobiedziskiej Fary w roku 1963) o godz. 18.00. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa do św. Michała Archanioła i procesja wokół kościoła. Z racji odpustu na terenie naszej parafii nie obowiązuje zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

4. Bardzo prosimy rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Św. w naszej parafii o odebranie w zakrystii stosownych deklaracji.

5. W zakrystii kandydaci do bierzmowania – uczniowie klas gimnazjalnych i klasy 7 szkoły podstawowej mogą odebrać dzienniczki dla kandydatów.

6. W całej Polsce rozpoczęła się akcja zbierania podpisów pod Obywatelską Inicjatywą Ustawodawczą „Zatrzymaj Aborcję”. Biskupi polscy podtrzymują wołanie o pełną ochronę prawną dzieci poczętych jako konstytucyjne prawo do życia. Pasterze Kościoła w naszej Ojczyźnie zapoznali się z inicjatywą „Zatrzymaj Aborcję”, mającą na celu większą ochronę życia dziecka poczętego w perspektywie powiększającego się zakresu eugeniki prenatalnej i polecają modlitwie tę inicjatywę oraz popierają zbieranie podpisów. W naszej parafii akcja zbierania podpisów ratujących życie odbędzie się w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. Przy składaniu podpisu należy podać adres zamieszkania i numer pesel. Prosimy, aby w ciągu tygodnia zgłosiły się osoby, które będą wpisywać poszczególne osoby na listę. Podpis pod inicjatywą będzie można złożyć także w biurze parafialnym.

7. W czwartek 28 września włączmy się w akcję „Koronka na ulicach miast świata”. W rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki spotkamy się w godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00 przy pomniku Najśw. Serca Pana Jezusa na pobiedziskim Rynku, aby odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

8. Wspólnota Życia Chrześcijańskiego informuje, że są jeszcze wolne miejsca na wyjazd na granicę Polski do Gubina. Zapisy w punkcie usługowym Multi Klucz, ul. Wł. Jagiełły – obok poczty oraz w zakrystii kościoła Świętego Ducha  w Pobiedziskach. Podczas wyjazdu rozważanie pierwszosobotnie i różaniec poprowadzi kapłan.

9. W przyszłą niedzielę rozpocznie się różańcowy miesiąc październik. Nabożeństwo różańcowe będzie sprawowane o godz. 18.00.

10. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła – Patrona naszej Parafii.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom pobiedziskiej Fary
życzymy błogosławionego tygodnia.