XXVI Niedziela zwykła – 01.10.2017

01/10/2017

1. Rozpoczynamy XXVI Tydzień Zwykły Okresu Liturgicznego.

2. Słowa podziękowań kierujemy do Wszystkich, którzy przyczynili się do godnego przeżycia odpustu ku czci św. Michała Archanioła. Dziękujemy Wiernym za wspólną modlitwę.

3. W całej Polsce rozpoczęła się akcja zbierania podpisów pod Obywatelską Inicjatywą Ustawodawczą „Zatrzymaj Aborcję”, mającą na celu większą ochronę życia dziecka poczętego w perspektywie powiększającego się zakresu eugeniki prenatalnej.  Zachęcamy z całego serca do złożenia podpisu ratującego ludzkie życie. Po Mszy św., przy wyjściu z kościoła można wpisać się na stosowna listę. Przy składaniu podpisu należy podać adres zamieszkania i numer pesel. Podpis pod inicjatywą będzie można złożyć także w biurze parafialnym.

4. W przyszłą niedzielę przezywać będziemy kolejny Dzień Papieski, przed kościołem zbiórka ofiar na rzecz dzieci i młodzieży z ubogich rodzin na stypendia szkolne. Będzie to również druga niedziela miesiąca i ofiary zbierane podczas Mszy św. przeznaczymy na cele remontowe parafii. W minionym tygodniu zakupiono trzy nowe, stylowe klęczniki za cenę 6 500 zł. Wszystkim Ofiarodawcom już teraz wypowiadamy słowa serdecznych podziękowań.

5. Rozpoczyna się dzisiaj różańcowy miesiąc październik. Nabożeństwo różańcowe dla dorosłych codziennie o godz. 18.00. Różaniec dla dzieci i młodzieży we wtorki i czwartki o godz. 17.00.

6. W bieżącym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek po porannej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i całodzienna adoracja w intencji powołań. Ze względu na organizowany w październiku Dzień Skupienia Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich w Bydgoszczy, nie odbędzie się w tym miesiącu spotkanie Parafialnego Koła. W piątek ks. Mariusz z posługą sakramentalna do chorych uda się od godz. 7.00. Ks. proboszcz do domów opieki społecznej pojedzie na godz. 9.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.

7. Za tydzień po sumie spotkanie Żywego Różańca.

8. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9.30 Różaniec św. przez który włączymy się w ogólnopolską akcję „Różaniec do granic”, a o godz. 10.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP. W parafii pod wezwaniem Świętego Ducha okazja do włączenia się w modlitwę różańcową o godz. 14.00. W tę sobotę wieczorem o godz. 18.10 nabożeństwo do Matki Bożej Łaskawej Pani Pobiedzisk. W dniu 7 października będzie miała miejsce w naszym seminarium Inauguracja Nowego Roku Akademickiego. Módlmy się w intencji moderatorów, profesorów i alumnów.

9. W niedzielę 15 października podczas Mszy św. o godz. 11.00 będzie śpiewał Chór Prymasowski w ramach obchodu 600 lecia prymasostwa w Polsce. O godz. 10.30 krótki koncert. Serdecznie zapraszamy.

10. Kandydatów do bierzmowania prosimy o odbieranie w zakrystii stosownych dzienniczków.

11. W minionym  tygodniu na parafialnym cmentarzu pożegnaliśmy: Lidię Wolińską, Helenę Koralewską i Wiesława Sobieralskiego. Ich i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

12. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła – Patrona naszej Parafii.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom pobiedziskiej Fary
życzymy błogosławionego tygodnia.