Niedziela Bożego Miłosierdzia – 08.04.2018

09/04/2018

1. Przeżywamy Uroczystość Miłosierdzia Bożego.  O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane do skarbony pod chórem, czy przy figurze św. Antoniego, przekażemy osobie z naszej parafii z przeznaczeniem na rehabilitację po przebytej chorobie oraz na prace remontowe związane z dostosowaniem mieszkania, zwłaszcza łazienki do potrzeb osoby niepełnosprawnej. Pomocy finansowej potrzebującym udzieliliśmy już przed świętami. Jednocześnie przypominamy, że każdego miesiąca pomagamy finansowo rodzinie dotkniętej tragedią wojny w Syrii. Dziękujemy za wrażliwe i otwarte serca.

2. Nabożeństwa w ciągu tygodnia o zwykłej porze.

3. W poniedziałek liturgiczne obchody Uroczystości Zwiastowania Pańskiego. Podczas wieczornej Mszy św. nastąpi obrzęd podjęcia duchowej adopcji Dziecka Poczętego.

4. W ubiegłą niedzielę na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II zebrano do puszek 573 zł. Wszystkim Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, ofiary zbierane podczas Mszy świętych przeznaczymy na cele remontowe parafii. Jeszcze w tym tygodniu biuro parafialne, ze względu na kończący się remont, będzie nieczynne. Za niedogodności serdecznie przepraszamy.

5. W przyszłą niedzielę, zwaną Biblijną rozpoczniemy obchód Tygodnia Biblijnego.

6. W bieżącym tygodniu przypada Dzień Pamięci Ofiar Katynia. W naszym mieście obchody upamiętniające tę tragedię odbędą się we wtorek 10 kwietnia. O godz. 17.30 modlitwy pod Krzyżem katyńskim przy cmentarzu, a o godz. 18.00 Msza św. w kościele pw. Świętego Ducha.

7. Dnia 28.04.2018 r. w Niepokalanowie odbędzie się ogólnopolskie spotkanie Apostolstwa „Margaretka” oraz wspólnot modlących się za kapłanów. Z Pobiedzisk organizowany jest wyjazd mikrobusem o godz. 4.00. Powrót w godzinach nocnych. Zapisy do 20 kwietnia w sklepie „Świat niskich cen” przy ul. Kazimierza Odnowiciela. Koszt wyjazdu z ubezpieczeniem – 100 zł. od osoby. Przy zapisie należy podać pesel, adres zamieszkania i telefon kontaktowy. Szczegółowy plan spotkania znajduje się na plakacie wywieszonym na tablicy ogłoszeń.

8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: Zenon Szymkowiak. W jego intencji i w intencji wszystkich naszych zmarłych prośmy dobrego Boga: wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

9. Powierzmy się św. Michałowi Archaniołowi Patronowi naszej parafii.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom i gościom pobiedziskiej Fary
życzymy błogosławionego tygodnia.