Niedziela Palmowa – 25.03.2018

24/03/2018

1. Niedzielą Palmową, którą wspominamy wjazd Chrystusa do Jerozolimy rozpoczynamy VI, ostatni tydzień Wielkiego Postu. Po sumie, na Rynku poświęcenie wielkopolskich palm wielkanocnych i pisanek.

2. W poniedziałek 26 marca br. w parafii dziekańskiej okazja do spowiedzi św. wg programu zamieszczonego na tablicy ogłoszeń.

3. Niedzielą Palmową wchodzimy w obchody Wielkiego Tygodnia.  Wspomnienie i celebracja Męki,  Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana stanowią centrum naszej wiary.  Zaplanujmy czas tak,  abyśmy mogli  spotkać się na uroczystych obchodach całego Triduum Paschalnego.

Porządek Triduum Paschalnego jest następujący:

WIELKI CZWARTEK

W Katedrze Prymasowskiej w Gnieźnie o godz. 10.00 Msza św. Krzyżma
z poświęceniem Olejów Świętych. W czasie tej uroczystej Eucharystii kapłani odnawiają przyrzeczenia kapłańskie.

W naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

Pamiątka ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii – Msza Św.  Wieczerzy Pańskiej o godz.  18.00.  Podczas jej sprawowania będzie miał miejsce obrzęd umycia nóg 12 mężczyznom.  Prosimy, aby w tym pięknym obrzędzie wzięli udział Panowie, którzy uczestniczyli w nim w ubiegłym roku.

Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz.  20.00. 

WIELKI PIĄTEK

W tym dniu obowiązuje post ścisły,  od którego nie ma dyspensy.

godz.  9.00 Droga Krzyżowa.

godz. 10.00 odbędzie się pierwsza spowiedź św. dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św.

godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz.  18.00. Po Liturgii adoracja przy Grobie Pańskim będzie trwała przez całą noc. Zachęcamy do modlitewnego czuwania. Dziękujemy Bractwu Matki Bożej Łaskawej Pani Pobiedzisk za podjęte zobowiązanie całonocnej adoracji. Prosimy serdecznie, aby osoby, które podejmą czuwanie wpisały się na listę wyłożoną pod chórem.

Zwyczajem lat ubiegłych prosimy o kwiaty do Grobu Pańskiego. Można je przynosić do piątku  do godz. 10.00.

WIELKA SOBOTA

Święcenie potraw w kościele o następujących godzinach: 11.00; 11.30; 12.00; 13.00 i 14.00. Od godziny 10.00 święcenie potraw na wioskach wg następującego porządku:

Pomarzanowice przy figurze, następnie przy sklepie VIKI

Świetlica na Głównej

Kocanowo – Brzózki, u pp. Czarneckich

Czachurki

Wagowo w świetlicy i u pp. Jankowskich

Gołuń przy krzyżu i u pp. Stołowskich

Liturgia Wigilii Paschalnej o godz.  20.00.

Na Wigilię Paschalną prosimy przynieść świece.  Zaleca się zachowanie w Wielką Sobotę postu jakościowego.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

Pierwsza Msza św., z procesją rezurekcyjną o godz. 6.00.  Pozostałe Msze św.  o godz.  9.00; 11.00; 12.30 i 18.30.  W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego.

4. Ogłoszenia duszpasterskie zostały także wydrukowane i są dostępne pod chórem.

5. W ostatnim tygodniu trwały dalsze prace przy drzewostanie na cmentarzu, prace przy zakładaniu odcinka chodnika przy ul. Podgórnej na wysokości wikariatu (koszt ok. 3 tys. zł.) oraz prace remontowe biura parafialnego. Po blisko rocznym czasie prac administracyjnych i konserwatorskich mamy do odebrania zabytkowy krzyż, który kiedyś wisiał w kruchcie kościoła (koszt 4,5 tys. zł.).

6. Od Wielkiego Piątku do Niedzieli Miłosierdzia Bożego będzie trwała codziennie w naszym kościele dziewięciodniowa Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 w pobiedziskiej farze będzie odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do udziału.

7. Zapraszamy dziś jeszcze na ostatnie Gorzkie Żale o godz. 16.00 i o godz. 19.30 na koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu artystki Piwnicy pod Baranami w Krakowie pani Aleksandry Maurer, przy akompaniamencie Jarosława Kagańca.

8. W minionym tygodniu zmarli w naszej wspólnocie: Adam Symbora, Halina Staszak i Paweł Kasprzak.

9. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła Patrona naszej parafii.

Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom czcigodnej pobiedziskiej Fary
życzymy błogosławionego tygodnia.