Ogłoszenia duszpasterskie

04/12/2020

Pobiedziska, 06.12.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Przeżywamy II Niedzielę Adwentu. Roraty dla dzieci i młodzieży sprawujemy we wtorki i piątki o godz. 17.30. Roraty dla dorosłych w sobotę o godz. 7.00.
  2. Dzisiaj na Rynku w Pobiedziskach o godz. 16.00 odbędzie się Różaniec Mężczyzn, jako wynagrodzenie za akty profanacji i jako modlitewna prośba o poszanowanie w naszej Ojczyźnie tego wszystkiego, co święte, Boże. Zapraszamy wszystkich chętnych.
  3. We wtorek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 7.00, 11.00 i 17.30. Po mszy św. o godz. 11.00 kościół będzie otwarty do godz. 13.30, aby móc skorzystać z daru godziny łaski przyobiecanej na tę wielką maryjną uroczystość.
  4. W zakrystii lub w biurze parafialnym można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz duże świece.
  5. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca ofiary składane na tacę przeznaczymy na cele inwestycyjne. W ubiegłym tygodniu komisja wyznaczona przez konserwatora zabytków dokonała odbioru tegorocznych prac związanych z pracami przeciwwilgociowymi. Zakończyliśmy pierwszy etap tych prac, które kosztowały ponad 200 tys. zł. W roku przyszłym podejmiemy etap drugi – izolację fundamentów i ścian kościoła od strony północnej. Złożyliśmy już stosowne wnioski na dofinansowanie prac w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jeżeli wszystkie prace będą przebiegały wg planu, to w roku 2022 wejdziemy z pracami do wnętrza świątyni, aby rozpocząć restaurację ołtarzy i malowanie kościoła. Z tego względu na rok 2022 nie będziemy przyjmować ślubów.
  6. W sobotę 12 grudnia przypada w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Wystawienie po porannej Mszy św., a zakończenie o godz. 18.15. Pod chórem została wyłożona lista osób pragnących podjąć czuwanie przy Panu Jezusie.
  7. Przyszła niedziela – III Adwentu – to Niedziela „Gaudete”.
  8. W czwartek po Mszy św. na plebanię zapraszam Radę Ekonomiczną. Spotkanie odbędzie się w reżimie sanitarnym.
  9. W poniedziałek, ze względu na wizytę u konserwatora zabytków w Poznaniu, biuro parafialne będzie nieczynne.
  10. Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.