Ogłoszenia duszpasterskie

19/12/2020

Pobiedziska, 20.12.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Przeżywamy 4. Niedzielę Adwentu.
 2. Ostatnie Roraty we wtorek.
 3. Kolekta z ubiegłej niedzieli, z przeznaczeniem na cele inwestycyjne, wyniosła 3 131 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania – Bóg zapłać.
 4. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy. Rozpocznijmy ją odczytaniem fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza, mówiącego o narodzeniu Chrystusa. Odmówmy modlitwę „Ojcze nasz”, wspomnijmy naszych zmarłych. Na znak pokoju i wzajemnej miłości podzielmy się opłatkiem. Zaśpiewajmy kolędę. Przygotujmy dodatkowe nakrycie na stole dla Chrystusa, dla niespodziewanego gościa, dla kogoś, kogo fizycznie już pośród nas nie ma.
 5. Msze św. pasterskie będą sprawowane o godz. 21.30 i 24.00.
 6. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki.
 7. Msze św. w pierwszy Dzień Świat o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i 18.30. W drugi dzień obowiązuje porządek niedzielny. Przed kościołem tradycyjnie zbiórka do puszek na KUL.
 8. W przyszłą niedzielę – Święto Świętej Rodziny.
 9. Kolęda, czyli odwiedziny duszpasterskie rodzin, jak wcześniej zapowiadaliśmy, nie odbędzie się w tradycyjnej formie. W miesiącu styczniu będzie wieczorem sprawowana Msza św. w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek i ulic naszej parafii. Uczestnicy Mszy św. po jej zakończeniu otrzymają pamiątkowe obrazki z modlitwą błogosławieństwa domu oraz ampułkę z wodą święconą.
 10. W środę biuro parafialne będzie nieczynne.
 11. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św.
 12. Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.