Ogłoszenia duszpasterskie

02/01/2021

Pobiedziska, 3.01.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Przeżywamy dziś 2. niedzielę po Narodzeniu Pańskim.
  2. W środę będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego – „Trzech Króli”. Msze św. wg porządku niedzielnego. Na zakończenie każdej Eucharystii poświęcenie kadzidła i kredy.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca po porannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja w intencji powołań do służby Bożej w Kościele. O 17.15. nabożeństwo powołaniowe. Pod chórem została wyłożona lista osób pragnących podjąć czuwanie przy Chrystusie Panu.
  4. Zgodnie z zapowiedzią nie będzie w tym roku tradycyjnej kolędy. Zapraszamy do duchowej łączności w czasie Mszy św. sprawowanych w intencji mieszkańców naszej parafii. Na zakończenie każdej Eucharystii zostanie odmówiona modlitwa błogosławieństwa domu. Uczestnicy otrzymają pamiątkowe obrazki i ampułkę z wodą święconą. W domu, domownicy mogą zgromadzić się wspólnie na modlitwie i dokonać aktu błogosławieństwa.

Plan modlitwy kolędowej:

– 4.01. poniedziałek: mieszkańcy Wagowa, Czachurek, Gołunina, Gołunia, Bocińca, Polskiej Wsi, Borówka i Zbierkowa

– 5.01. wtorek: mieszkańcy: Kocanowa, Pomarzanowic, Pomarzanek, Nadrożna, Główienki, Głównej

– 7.01. mieszkańcy: ulic: Drawskiej, Warciańskiej, Noteckiej, Odrzańskiej, Cybińskiej, Jesiotrowej, Sandaczowej, Węgorzowej, Okoniowej i Łososiowej

– 8.01. mieszkańcy ulic: Rynek, Kazimierza Odnowiciela, Władysława Jagiełły, Łąkowej, Kostrzyńskiej

  1. Przypominamy, że po zasięgnięciu opinii Parafialnej Rady Ekonomicznej od 1. lutego zostają wprowadzone nowe stawki opłat na parafialnym cmentarzu. Wraz z regulaminem są opublikowane na stronie parafii. W wersji papierowej zostaną podane w przyszłą niedzielę. Nowe opłaty stały się koniecznością, ponieważ obecnie obowiązujące nie wystarczały w żadnej mierze na regulowanie bieżących wydatków eksploatacyjnych. Bardzo znikoma część osób posiadających groby na parafialnym cmentarzu poczuwała się też do wnoszenia opłaty 20 zł. od grobu. Z tej powinności wywiązywało się nico więcej niż 20 %. Podtrzymanie obecnych stawek groziło parafii w najbliższej przyszłości całkowitą niewypłacalnością. Parafia nie ma środków sięgających od kilku do kilkunastu tysięcy miesięcznie na sam tylko wywóz śmieci z cmentarza, który wciąż potrzebuje inwestycji.
  2. Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom pobiedziskiej Fary życzymy błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.