Ogłoszenia duszpasterskie

06/02/2021

Pobiedziska, 7.01.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Rozpoczynamy 5. Tydzień Roku Liturgicznego.
  2. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone na rzecz Sióstr Karmelitanek w Gnieźnie w Święto Ofiarowania Pańskiego. Wyniosły one 572 zł. Bóg zapłać.
  3. W czwartek, we wspomnienie Matki Bożej z Louredes, o godz. 10.00 Msza św. w intencji chorych. Do stolika pod chórem można składać kartki z imionami osób chorych, za których będziemy modlić się w czasie Mszy św. Sakrament namaszczenia zostanie udzielony tylko osobom, które wyraźnie tego będą sobie życzyły. Prosimy, aby w takim przypadku do tego samego stolika złożyć karetkę z napisem: „sakrament namaszczenia” i podać swoje imię i nazwisko.        
  4. Po konsultacjach z Komitetem Rodziców dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św. w naszej parafii, ustalono, że ze względu na obecną sytuację epidemiczną, dzieci przystąpią do sakramentu Eucharystii w dwóch grupach: w sobotę 8 i w niedzielę 9 maja.
  5. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca ofiary składane w czasie Mszy św. przeznaczymy tradycyjnie na prace remontowe.
  6. Jak, co roku, Wspólnota Życia Chrześcijańskiego proponuje w celu pełniejszego przeżycia Wielkiego Postu „Zdrapkę Wielkopostną”. W tym roku dobrowolne ofiary będą przeznaczone na leczenie 16 miesięcznej Olgi cierpiącej na SMA (stwardnienie rozsiane). Jest szansa na całkowite powstrzymanie choroby ze względu na wiek dziecka. Jednak koszt leczenia przekracza kwotę 2 mln. dolarów. Zdrapkę będziemy rozprowadzać na niedzielnych Mszach św. 13 i 14 lutego oraz w środę popielcową. Za złożone do puszki pod chórem ofiary serdeczne Bóg zapłać. Wspólnota Życia Chrześcijańskiego zaprasza do pogłębienia relacji z Bogiem przez udział w rekolekcjach ignacjańskich w życiu codziennym prowadzonym on0line. Zapisy i szczegóły na plakacie w kruchcie.
  7. Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom pobiedziskiej Fary życzymy Bożego błogosławieństwa na najbliższy tydzień.