Ogłoszenia duszpasterskie

15/02/2021

Pobiedziska, 14.01.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Rozpoczynamy 6. Tydzień Roku Liturgicznego.
  2. W Środę Popielcową, przypadającą w bieżącym tygodniu, wejdziemy w okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 11.00 i 17.30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00, a bezpośrednio po ich zakończeniu będzie sprawowana dodatkowo Msza św. Kazania pasyjne głoszą klerycy naszego seminarium. Zwyczajową jałmużnę wielkopostną można składać do skarbony ustawionej pod chórem. Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. wieczornej. Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00.
  3. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane dzisiaj w czasie Mszy świętych z przeznaczeniem na cele remontowe. Wszystkim Ofiarodawcom wyrażamy naszą szczerą wdzięczność – Bóg zapłać!
  4. Ze względu na serwis techniczny biuro parafialne w poniedziałek i środę będzie nieczynne. Za niedogodności przepraszamy.
  5. Przypominamy, że Wspólnota Życia Chrześcijańskiego proponuje w celu pełniejszego przeżycia Wielkiego Postu „Zdrapkę Wielkopostną”. W tym roku dobrowolne ofiary będą przeznaczone na leczenie 16 miesięcznej Olgi cierpiącej na SMA (stwardnienie rozsiane). Jest szansa na całkowite powstrzymanie choroby ze względu na wiek dziecka. Jednak koszt leczenia przekracza kwotę 2 mln. dolarów. Zdrapkę znajdziemy na stoliku pod chórem. Tam też do puszki ze stosownym napisem można złożyć swój datek. Wszystkim Darczyńcom – Bóg zapłać. Wspólnota Życia Chrześcijańskiego zaprasza do pogłębienia relacji z Bogiem przez udział w rekolekcjach ignacjańskich w życiu codziennym prowadzonym online. Zapisy i szczegóły na plakacie w kruchcie.
  6. Dnia 15 lutego w kościele pw. Świętego Ducha comiesięczna Msza św. w intencjach Kościoła Świętego, Ojczyzny i Rodziny radia Maryja. O 17.30 różaniec, a następnie Eucharystia.
  7. Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom pobiedziskiej Fary życzymy Bożego błogosławieństwa na najbliższy tydzień.