Ogłoszenia duszpasterskie

04/04/2021

Pobiedziska, 04.04.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

Nadeszły Święta Zmartwychwstania Chrystusa. To największe Święta w Kościele, tak bardzo wiosenne, bo pełne budzącego się życia. Mówi nam o tym pięknie otaczająca nas przyroda, a przede wszystkim sam Chrystus Pan, który „jako Zwycięzca wyszedł z otchłani”. Nie sposób znaleźć właściwych słów, by wypowiedzieć naszą radość z wielkiej prawdy – Chrystus żyje. Tak bardzo potrzeba nam, Panie, Twej mocy i nadziei, którą tylko Ty możesz dać, zwłaszcza w tym trudnym i bolesnym czasie cierpienia całego świata z powodu pandemii. Życzymy Wam, Kochani, z całego serca: Niech Jezus Zmartwychwstały rzuca w Wasze serca promienie pokoju i radości na codzienne zmaganie się  z tym, co boli i niepokoi; niech błogosławi swoimi zranionymi rękoma, niech każdego z Was tymi dłońmi przytuli do Swego otwartego Serca.

  1. Z serca dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżywania w naszej Rodzinie Parafialnej Świętego Triduum Paschalnego. Dziękujemy za przekazane ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa i wystrój wielkiego ołtarza. Dziękujemy serdecznie Wszystkim Darczyńcom, którzy w tym trudnym dla nas wszystkich czasie wspierają Parafię ofiarami przekazywanymi na konto parafialne. Bóg zapłać!
  2. W poniedziałek wielkanocny tradycyjnie zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  3. W przyszłą niedzielę ofiary składane w czasie Mszy świętych przeznaczymy na prace inwestycyjne.
  4. Z racji Oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Za tydzień druga Niedziela Wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom czcigodnej pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.