Ogłoszenia duszpasterskie

24/04/2021

Pobiedziska, 25.04.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

  1. Rozpoczynamy 4. Tydzień Wielkanocny.
  2. Dzisiejszą niedzielą Dobrego Pasterza inaugurujemy w Kościele Tydzień Modlitw o Powołania.
  3. Dzisiaj główne Uroczystości św. Wojciecha – patrona Polski i naszej archidiecezji.
  4. W czwartek 29 bm. Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II Wojny Światowej. Pamiętajmy o kapłanach, którzy pracowali w naszej parafii, a którzy zginęli lub cierpieli w obozach zagłady jak. Bł. Bp Michał Kozal, bł. Ks. Antoni Świadek, ks. Kazimierz Schulert, ks. Kazimierz Stelmaszyk.
  5. W sobotę rozpoczniemy miesiąc maj. O godz. 9.15 medytacja, o 10.30 modlitwa różańcowa i o 10.00 Msza św. Nabożeństwa majowe będziemy sprawowali od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św. a w sobotę i niedzielę o godz. 18.15. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z majowym.
  6. W bieżącym tygodniu odbędą się, z zachowaniem zasad sanitarnych, spotkania z dziećmi przystępującymi do I Komunii św. We wtorek i czwartek o godz. 16.00 grupa I (dzieci przystępujące w sobotę), w piątek o 16.00 grupa II (dzieci przystępujące w niedzielę).
  7. Od poniedziałku biuro parafialne będzie otwarte w stałych godzinach.
  8. W środę, ze względu na prace geofizyczne, kościół będzie zamknięty, a Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do budynku plebanii. Badania mają wskazać, co znajduje się pod posadzką naszego kościoła. Potrzebujemy dwóch mężczyzn, którzy pomogliby nam w przesuwaniu ławek. Chętnych panów prosimy o zgłoszenie się do zakrystii. Prace planowane są od godziny 8.00 do 16.00.

Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.