Ogłoszenia duszpasterskie

08/05/2021

Pobiedziska, 9.05.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

  1. Rozpoczynamy 6. Tydzień Wielkanocny.
  2. Cieszymy się, że dzieci klas III w sobotę i w dzisiejszą niedzielę przystępują do I Komunii św. Wierzymy, że ich czyste serca przyjmujące Pana Jezusa staną się trwałym miejscem zamieszkania Boga w ich życiu osobistym i rodzinnym. Dziękujemy serdecznie Rodzicom za wychowanie, dekorację świątyni oraz złożony dar pieniężny, za który zostanie opłacony nowy ornat z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej. Ornat ten jest obecnie ręcznie haftowany przez Siostry Bernardnyki z Łowicza, a został zamówiony także z myślą o peregrynacji kopii cudownego obrazu jasnogórskiego w naszej parafii i całej archidiecezji gnieźnieńskiej. Daty rozpoczęcia jeszcze nie znamy.
  3. W ciągu kolejnych dni dzieci pierwszokomunijne będą uczestniczyły w białym tygodniu: w poniedziałek i środę grupa sobotnia; we wtorek i czwartek grupa niedzielna; w piątek dzieci chętne z obu grup.
  4. Od poniedziałku do środy przypadają tzw. Dni krzyżowe – Dni Modlitw o Dobre Urodzaje i za Kraje Głodujące. Modlitwę w tej intencji będziemy zanosić w czasie nabożeństw majowych.
  5. W czwartek przypada 13 maja – pierwszy dzień modlitwy fatimskiej. O godz. 20.15 różaniec, następnie procesja z figurą Matki Bożej przy kościele i Apel Jasnogórski. Prosimy o zabranie świec.
  6. W piątek rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 będziemy modlić się w intencji dzieci, które w roku ubiegłym przystąpiły do I Komunii Świętej.
  8. Przypominamy o obowiązku przystąpienia do Komunii św. i wielkanocnej spowiedzi.
  9. W dniu 12 maja o godz. 18.00, jak każdego miesiąca, w parafii pw. Świętego Ducha Msza św. w intencji Kościoła Świętego, Ojczyny i Rodziny Radia Maryja.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia