Ogłoszenia duszpasterskie

20/10/2018

Pobiedziska, 21.10.2018 r.

  1. Rozpoczynamy XXIX Tydzień Zwykły Roku Liturgicznego i zarazem Tydzień Misyjny. W związku z tym rozprowadzamy kalendarze misyjne w cenie 5 zł.
  2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie różańcowym. Różaniec dla dzieci i młodzieży w środę i piątek o godz. 16.30.
  3. Pod chórem zostały wyłożone formularze na wypominki jednorazowe i roczne. Informujemy, że modlitwy za zmarłych na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada rozpoczną się o godz. 13.00. Za zmarłych z wymienianek jednorazowych modlić się będziemy wyłącznie w terminie od 2 do 8 listopada.
  4. W poniedziałek 22 października przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Po Mszy św. porannej i po nabożeństwie różańcowym będzie okazja ucałowania relikwii Świętego Papieża z Polski.
  5. Przypominamy, że w poniedziałek 22 października biuro parafialne będzie nieczynne. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.
  6. W sobotę 17 listopada obchodzić będziemy w katedrze gnieźnieńskiej 25. rocznicę powołania Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Msza św. pod przewodnictwem Prymasa Polski o godz. 10.00. Następnie dalsze uroczystości będą miały miejsce w seminarium duchownym. Zakończenie przewidziane jest na godzinę 15.00. Organizujemy wyjazd autokarem. Cena, która zawiera koszty przejazdu, ubezpieczenia i posiłku to 10 zł. Zapraszamy bardzo serdecznie do udziału w tej pielgrzymce, aby swoją modlitwą wesprzeć wszystkich kapłanów, a także prosić o nowe i święte powołania do służby Bożej. Wyjazd z Rynku o godz. 9.00. Zapisy trwają do Uroczystości Wszystkich Świętych.
  7. W dniach 16 – 17 listopada odbędzie się XIII Ogólnopolska Pielgrzymka Wiernych Tradycji Łacińskiej na Jasną Górę. Więcej informacji można znaleźć na tablicy ogłoszeń.
  8. Módlmy się do św. Michała Archanioła Patrona naszej Parafii.

 Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom czcigodnej pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.