Ogłoszenia duszpasterskie

22/05/2021

Pobiedziska, 23.05.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

  1. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy Okres Wielkanocny w Kościele.
  2. W poniedziałek Święto Matki Kościoła, w tradycji drugi dzień Zielonych Świąt. Msze św. o godz. 7.00, 11.00 i 17.30. W tym dniu biuro parafialne będzie nieczynne.
  3. W środę przypada Dzień Matki. Z modlitwą i życzeniami pójdźmy do żyjących mam, a zmarłe oddajmy miłosiernemu Bogu i Matce Najświętszej.
  4. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi wielkanocnej.
  6. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Według wskazań Sanepidu w czasie procesji uczestnicy są zobowiązani do zakrycia ust i nosa. Msza św. na Rynku rozpocznie się o godz. 11.00, a po Jej zakończeniu wyruszy procesja do czterech ołtarzy trasą ubiegłoroczną. Pierwszy ołtarz w miejscu celebry, drugi u Państwa Grzeczków, trzeci u Państwa Wegnerów, czwarty przy kościele pw. Świętego Ducha, gdzie zakończymy procesję. Serdecznie prosimy o udekorowanie trasy procesyjnej, a dziewczynki o sypanie kwiatków. Już teraz wyrażamy naszą wdzięczność budowniczym ołtarzy.
  7. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które sprawujemy od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św., a w soboty i niedzielę o godz. 18.15.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia