Ogłoszenia duszpasterskie

04/06/2021

Pobiedziska, 6.06.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

  1. Rozpoczynamy 10. Tydzień Roku Kościelnego.
  2. Przypominamy, że nabożeństwa do NSPJ sprawujemy w dni powszednie od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św., a w sobotę i niedzielę o 18.15.
  3. Wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Uroczystości Ciała i Krwi Chrystusa Pana. Dziękujemy: policji, budowniczym ołtarzy: Państwu Grzeczkom i Wegnerom, panom kościelnemu i organiście, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Bractwu Matki Bożej Łaskawej Pani Pobiedzisk, firmie p. Ireneusza Góreckiego za udostępnienie nagłośnienia, panom niosącym baldachim, dziewczynkom sypiącym kwiatki i ich rodzicom oraz wszystkim oddającym cześć Chrystusowi eucharystycznemu. Niech dobry Bóg wszystkim błogosławi!
  4. W czwartek zakończenie Oktawy i procesja do czterech ołtarzy przy kościele. Pierwsza stacja przy ołtarzu Matki Bożej Łaskawej Pani Pobiedzisk. Po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem poświęcenie wianków ziół i kwiatów.
  5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po wieczornej Mszy św. odnowienie Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i procesja eucharystyczna. Po kazaniu zostanie poświęcony krzyż, który zastąpi ten znajdujący się na Domu św. Józefa. Według wskazań świadków został on ostrzelany z broni palnej w czasach panowania systemu komunistycznego, dlatego zostanie poddany renowacji. W tym dniu, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca ofiary składane w czasie Mszy świętych przeznaczymy na cele inwestycyjne.
  7. Za tydzień, w niedzielę kolejny dzień fatimski. O godz. 20.15 modlitwa różańcowa, a następnie procesja z figurą Matki Bożej przy kościele. Prosimy o zabranie świec.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia