Ogłoszenia duszpasterskie

12/06/2021

 

Pobiedziska, 13.06.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

  1. Rozpoczynamy 11. Tydzień Roku Kościelnego.
  2. Przypominamy, że nabożeństwa do NSPJ sprawujemy w dni powszednie od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św., a w sobotę i niedzielę o 18.15.
  3. Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca ofiary składane w czasie Mszy świętych przeznaczamy na cele inwestycyjne. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać!
  4. W miniony czwartek podpisałem z Powiatem Poznańskim umowę na dofinansowanie prac przy fundamentach północnej ściany kościoła na kwotę 130 tys. zł. Po ponad rocznym oczekiwaniu wróciła do kościoła odrestaurowana figura Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cały czas poddawana jest pracom renowacyjnym figura Chrystusa Zmartwychwstałego. W Domu św. Józefa trwają prace związane z kładzeniem płytek podłogowych na powierzchni ponad 160 m2. Od października chcemy ponownie rozpocząć katechezy biblijne, które dobywałby się właśnie w tym miejscu.
  5. Od niedzieli 27 czerwca nie będzie już sprawowana Msza św. o godz. 12.30.
  6. Dzisiaj kolejny dzień fatimski. O godz. 20.15 modlitwa różańcowa, a następnie procesja z figurą Matki Bożej przy kościele. Prosimy o zabranie świec.
  7. W poniedziałek ze względu na Mszę św. secundycyjną księży neoprezibeterów w gnieźnieńskim seminarium biuro parafialne będzie nieczynne. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.
  8. Bardzo serdecznie prosimy, aby ofiary za Biuletyn parafialny nie składać do pudełka, ale wrzucać do stolika w miejscu z napisem „Ofiary za prasę”. Zdarzają się bowiem niestety przypadki, że niektóre osoby wchodzą do kościoła i kradną ofiary pozostawione w pudełku przed Mszą św. i zaraz wychodzą. Nie stwarzajmy okazji do czynienia zła.
  9. Parafia we Wronczynie organizuje w dniach 09. – 9.09.2021r. PIELGRZYMKĘ–WYCIECZKĘ do BAWARII. Główny cel to Sanktuarium Maryjne w Altoeting Marktl am Inn – miejsce urodzin pp. Benedykta XVI.   TRZEBA BYĆ ZASZEPIONYM. Koszt wyjazdu – 1240 zł/os. Zachęcamy do udziału. Do 30 czerwca zapisy i WPŁATA CAŁOŚCI sumy
  10. W poniedziałek 14 czerwca w parafii dziekańskiej o godz. 18.00 comiesięczna Msza św. w intencji Kościoła Świętego, Ojczyzny i Rodziny radia Maryja.

 

 

Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia