Ogłoszenia duszpasterskie

28/06/2021

Pobiedziska, 27.06.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

  1. Rozpoczynamy 13. Tydzień Roku Kościelnego.
  2. Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli, ze względu na okres wakacyjny, nie będzie już sprawowana Msza św. o godz. 12.30.
  3. We wtorek 29.06. podczas Mszy św. wieczornej pożegnamy naszego wikariusza ks. Cezarego Sierakowskiego, który zgodnie z dekretem ks. Prymasa od 1 lipca podejmie pracę duszpasterską w Parafii pw. św. Jakuba w Wągrowcu. Już dzisiaj dziękujemy ks. Cezaremu za trzy lata kapłańskiej pracy i wspólnej modlitwy. W nowej parafii życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
  4. W bieżącym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota lipca. W czwartek po porannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja w intencji powołań do służby Bożej w Kościele. Zakończenie adoracji nabożeństwem powołaniowym o godz. 17.15. Pod chórem została wyłożona lista osób pragnących czuwać przy Chrystusie Panu. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych, którzy zostaną zgłoszeni, od godz. 9.00. W sobotę o godz. 9.15 medytacja, o 9.30 modlitwa różańcowa i o 10.00 Msza św.
  5. W poniedziałek, ze względu na zjazd kursowy ks. proboszcza oraz w środę wieczorem biuro parafialne będzie nieczynne. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.
  6. W środę po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie odbędzie się w budynku plebanii spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  7. W przyszłą niedzielę sumie o godz. 11.00, w 17. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej Pani Pobiedzisk przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. Karol Świderski – dyrektor Archidiecezjalnego Domu Księży Seniorów w Gnieźnie i pracownik Kurii Metropolitalnej. Po Mszy św. modlitwa przed obliczem Matki Najświętszej, a następnie krótki koncert pieśni maryjnych w wykonaniu chóru „Melodia” oraz solistów operowych. Serdecznie zapraszamy.

Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia