Ogłoszenia duszpasterskie

03/07/2021

Pobiedziska, 4.07.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

  1. Rozpoczynamy 14. Tydzień Roku Kościelnego.
  2. Dzisiaj w naszej parafii o godz. 11.00, Msza św. w 17. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej Pani Pobiedzisk, której przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. Karol Świderski – dyrektor Archidiecezjalnego Domu Księży Seniorów w Gnieźnie i pracownik Kurii Metropolitalnej. Po Mszy św. modlitwa przed obliczem Matki Najświętszej, a następnie krótki koncert pieśni maryjnych w wykonaniu chóru „Melodia” oraz solistów operowych.
  3. Ze względu na zmiany personalne w naszej parafii w najbliższym tygodniu posługę duszpasterską będą pełnili zaproszeni kapłani. Biuro parafialne z tego względu będzie czynne tylko bezpośrednio po wieczornych Mszach św. Ze sprawami ważnymi prosimy wstrzymać się do poniedziałku 12 lipca. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy i prosimy o zrozumienie.
  4. Po uzgodnieniach z Radami Parafialnymi, które spotkały się w minionym tygodniu ustalono, że od nowego roku kalendarzowego, ze względu na zmniejszoną obsadę duszpasterską, porządek Mszy św. sprawowanych w niedziele będzie następujący: 7.30, 9.30, 11.30 i 18.30, natomiast w dni powszednie: 7.30 i 18.00. Msze św. wieczorne w soboty o 18.30. Ponadto ustalono stały dyżur spowiedniczy w każdy piątek pół godziny po wieczornej Mszy św. Dyżur ten zacznie obowiązywać od września.
  5. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca ofiary zbierane podczas Mszy św. przeznaczymy na cele remontowe oraz przygotowanie projektu restauracji wnętrza świątyni. Dziękujemy Darczyńcom za przekazaną ofiarę 1000 zł na odnowienie figury Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia