Ogłoszenia duszpasterskie

31/07/2021

Pobiedziska,01.08.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

  1. Rozpoczynamy 18. tydzień Roku Kościelnego.
  2. Dzisiaj rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o bohaterach stolicy.
  3. Rozpoczyna się miesiąc sierpień, czas pielgrzymek na Jasną Górę i narodowych rocznic, miesiąc modlitwy o trzeźwość narodu. Starajmy się być apostołami trzeźwości. Zwróćmy uwagę do ilu tragedii dochodzi w czasie wakacji na drogach i nad wodą przez nadużywanie alkoholu.
  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po porannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna Adoracja w intencji powołań do służby Bożej w Kościele. Pod chórem wyłożono listę osób pragnących czuwać przy Chrystusie Panu. Zakończenie adoracji o godz. 17.15. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. Chorych, którzy pragną przyjąć komunię św. i skorzystać z sakramentu pokuty lub namaszczenia prosimy zgłaszać w zakrystii lub w biurze parafialnym. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30. Przypominamy, że okazja do spowiedzi św. jest każdego dnia pół godziny przed wieczorną Mszą św. W obecnych warunkach, przy jednoosobowej posłudze kapłańskiej, nie ma możliwości spowiedzi w czasie Mszy św. Prosimy również, aby chcąc skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania nie przychodzić na dwie minuty przed rozpoczęciem Eucharystii, kiedy kapłan już przygotowuje się do sprawowania Najświętszej Ofiary. W sobotę o godz. 9.15 medytacja, o 9.30 różaniec św. i o 10.00 Msza św.
  5. W piątek Święto Przemienienia Pańskiego. Z racji Święta i odwiedzin chorych biuro parafialne w tym dniu będzie nieczynne.
  6. Prymasowskie Studium Teologiczno-Pastoralne w Gnieźnie zaprasza osoby dorosłe, które pragną pogłębić swoją wiedzę religijną i wiarę do skorzystania z proponowanych zajęć. Wykłady prowadzone są w jedną sobotę miesiąca i poruszają różne zagadnienia z zakresu teologii biblijnej, dogmatycznej, moralnej, społecznej nauki Kościoła i wielu innych dyscyplin. Wykłady prowadzą księża profesorowie PWSD. Zajęcia rozpoczną się 18 września br.
  7. W dniu 18 września w Gnieźnie odbędą się obchody dziękczynienia za beatyfikację sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego. Chcemy zorganizować wyjazd autokarem na to ważne i wyjątkowe wydarzenie. Pod chórem zostały wyłożone karty z danymi, które należy wypełnić i złożyć w biurze parafialnym. Cena wyjazdu 15 zł. Bardzo mocno zachęcamy do udziału.
  8. Przypominamy, że w obiektach zamkniętych osoby zaszczepione i niezaszczepione są zobowiązane do zakrywania nosa i ust. Bardzo serdecznie prosimy o przestrzeganie tego obowiązku. Jednocześnie przypominamy, że osoby przystępujące do komunii św. przed przyjęciem Pana Jezusa muszą odsłonić maskę. Osoby, które przyjmują Najświętsze Ciało Chrystusa na rękę są zobowiązane do spożycia Komunii Świętej przed kapłanem natychmiast. Pod żadnym pozorem nie wolno odwracać się i odchodzić. Bardzo prosimy, aby nie doprowadzać do sytuacji trudnych, wymagających interwencji kapłana.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia