Ogłoszenia duszpasterskie

28/08/2021

Pobiedziska, 29.08.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

  1. Rozpoczynamy 22. Tydzień Roku Kościelnego.
  2. Dzisiejszej niedzieli odbywają się w naszej parafii dożynki gminne. Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony zostanie odprawiona o godz. 12.00 w kościele, a nie jak wcześniej podawaliśmy nad Jeziorem Biezdruchowskim.
  3. W środę rozpoczyna się Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Podczas wieczornej Mszy św. pobłogosławimy tornistry pierwszoklasistów i zawierzymy Matce Bożej uczniów, grono pedagogiczne i pracowników szkoły. Msza św. na rozpoczęcie nauki szkolnej w parafii Świętego Ducha o godz. 8.00. W dniu 1. września pamiętajmy o ofiarach II Wojny Światowej. W tym dniu biuro parafialne przed południem będzie nieczynne.
  4. W tym tygodniu rozpoczną się prace przy fundamentach północnej ściany kościoła. Z tego względu nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo powołaniowe będzie miało miejsce po wieczornej Mszy św. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.30. Po Eucharystii nabożeństwo pierwszopiątkowe. Wyjątkowo we wrześniu nie będzie odwiedzin chorych, za co serdecznie przepraszamy. W sobotę o godz. 9.15 medytacja, o 9.30 modlitwa różańcowa, a po niej Msza św.
  5. W Domu św. Józefa zakończyły się prace stolarskie nad obudową kamiennych fundamentów – koszt to 14.500 zł. Teraz potrzebne jest jeszcze malowanie, którego koszt wyniesie ok. 7. 000 zł. W zakrystii zostały zamontowane nowe, dębowe drzwi.
  6. W dniu 19 września o godz. 5.00 wyruszy z Rynku piesza pielgrzymka na uroczystości odpustowe w Dąbrówce Kościelnej. Zapisy, z podaniem danych osobowych potrzebnych do ubezpieczenia, w biurze parafialnym lub w zakrystii.
  7. Od 2 do 9 września ksiądz proboszcz będzie przebywał na tygodniowym urlopie, który początkowo zaplanowany był w lipcu. Ze względu na zmiany personalne nie doszedł on do skutku. Obecnie zastępstwo podejmą: ks. Tomasz Kołodziej oraz ks. prałat Krzysztof Stawski. Gdyby parafianie mieli ważne sprawy do omówienia z ks. proboszczem, to będzie on dostępny w biurze w najbliższy poniedziałek.

Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom pobiedziskiej Fary

życzymy błogosławionego tygodnia