Ogłoszenia duszpasterskie

25/09/2021

Pobiedziska, 26.09.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Rozpoczynamy 26. Tydzień Roku Kościelnego.
2. W środę 29 września przeżywać będziemy uroczystości odpustowe ku czci św. Michała Archanioła. Msze św. o godz. 7.00 i wieczorna suma o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie i słowo Boże wygłosi ks. dr Remigiusz Malewicz, rzecznik prasowy Archidiecezji Gnieźnieńskiej i wykładowca homiletyki w naszym seminarium. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa do naszego niebieskiego Patrona. Następnie procesja eucharystyczna przy kościele na którą prosimy zabrać świece. Na zakończenie hymn „Te Deum” i „Boże coś Polskę”.
3. W czwartek 30.09. po wieczornej Mszy św. odbędzie się w kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas ósmych szkoły podstawowej.
4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Chorych należy zgłosić w zakrystii lub w biurze parafialnym. Okazja do spowiedzi od godz. 16.30. Co dwadzieścia minut możliwość przystąpienia do komunii św. W tym dniu biuro parafialne będzie nieczynne. W sobotę o godz. 9.15 medytacja, o 9.30 różaniec, a następnie Msza św.
5. W piątek rozpoczniemy październik – miesiąc różańcowy. Nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św., a w sobotę i niedzielę o godz. 18.00. Różaniec dla dzieci od 8 października w piątek o godz. 17.00.
6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć biblistę – ks. prof. Pawła Podeszwę. Chcemy, zgodnie z obietnicą, rozpocząć na nowo Szkołę Słowa Bożego. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 6 października. Bliższe informacje można znaleźć w folderach wyłożonych pod chórem i na plakatach. Zachęcamy serdecznie do udziału. Pozwólmy Bożemu Słowu kształtować nasze serce, umysł i życie.
7. Dnia 28 września o godz. 15.00 na Rynku przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do międzynarodowej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia w 13. rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom pobiedziskiej Fary
życzymy błogosławionego tygodnia