Ogłoszenia duszpasterskie

07/10/2021

Pobiedziska, 03.10.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

  1. Rozpoczynamy 27. Tydzień Roku Kościelnego.
  2. Słowa serdecznych podziękowań kierujemy do Wszystkich, którzy przyczynili się do godnego przeżycia uroczystości odpustowych ku czci św. Michała Archanioła i wzięli w nich udział. Niech nasz niebieski Patron ma wszystkich w swojej przemożnej opiece.
  3. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc różańcowy. Nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św., a w sobotę i niedzielę o godz. 18.00. Różaniec dla dzieci od 8 października w piątek o godz. 17.00.
  4. W środę, 6 października, po Mszy św. i nabożeństwie zapraszamy na pierwsze spotkanie w ramach Szkoły Słowa Bożego. Odbędzie się ono w kościele. Bliższe informacje można znaleźć w folderach wyłożonych pod chórem i na plakatach. Zachęcamy serdecznie do udziału. Pozwólmy Bożemu Słowu kształtować nasze serce, umysł i życie.
  5. W pierwszy czwartek miesiąca po porannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja w intencji powołań do służby Bożej w Kościele. Po raz pierwszy zostanie użyta nowa monstrancja, zakupiona za cenę 6 400 zł., z myślą o czwartkowej adoracji. Hostia, mająca 14 cm średnicy jest dobrze widoczna i sprzyja modlitewnemu skupieniu. W tym dniu nabożeństwo różańcowe będzie sprawowane o godz. 17.00 – na zakończenie adoracji.
  6. W przyszłą niedzielę przypada XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Przy kościołach odbędzie się kwesta na rzecz zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Jest to także druga niedziela miesiąca. Ofiary składane w czasie Mszy świętych przeznaczymy na cele inwestycyjne. Chcemy m.in. zakupić 80 składanych krzeseł do Domu św. Józefa. Wszystkim Ofiarodawcom już teraz wyrażamy naszą wdzięczność – Bóg zapłać.
  7. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. sprawowanej o godz. 12.30 zostaną poświęcone różańce dzieci pierwszokomunijnych.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom pobiedziskiej Fary

życzymy błogosławionego tygodnia