Ogłoszenia duszpasterskie

09/11/2018

Pobiedziska, 11.11.2018 r.

  1. Rozpoczynamy XXXII Tydzień Zwykły Okresu Liturgicznego.
  2. W całej Polsce dziękujemy dziś Bożej Opatrzności za odzyskaną przed 100. laty niepodległość. Modlimy się o Boże błogosławieństwo, ład moralny i pomyślność Ojczyzny.
  3. Wymienianki roczne bardzo serdecznie prosimy składać do końca listopada.
  4. Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, ofiary zbierane podczas Mszy św. przeznaczone zostaną na cele inwestycyjne. Wykonawca prac remontowych dachu zapewnia, że we wtorek zostaną dowiezione łupki i rozpoczną się prace remontowe.
  5. W dniach od 17 do 21 listopada przeżywać będziemy rekolekcje wraz ze św. Józefem Kaliskim. W sobotę o godz. 18.00 przewidziane jest przybycie obrazu św. Józefa z kaliskiego sanktuarium. W Roku Nadzwyczajnego Jubileuszu św. Józefa Kaliskiego cieszymy się obecnością Opiekuna Świętej Rodziny i Kościoła Świętego. Pragniemy modlić się zwłaszcza w intencji małżonków i rodzin. Rekolekcje poprowadzi ks. Robert Lewandowski z Kalisza. Od niedzieli do wtorku zapraszamy codziennie na Apel Jasnogórski o godz. 21.00. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 10.00 i 17.30. Do skrzynki pod chórem można składać prośby i podziękowania do św. Józefa. Będą one przedstawiane w modlitwie po Mszach św. Szczegółowy plan spotkania ze św. Józefem jest dostępny na plakatach oraz ulotkach wyłożonych na stoliku pod chórem.
  6. W sobotę 17 listopada udajemy się w pielgrzymce do Gniezna, aby modlić się o nowe powołania do służby Bożej oraz za kapłanów. Wyjazd z Rynku o godz. 9.00, powrót ok. godz. 16.00.
  7. W parafii dziekańskiej dnia 16 listopada o godz. 18.00 comiesięczna Msza św. w intencji Kościoła, Ojczyzny i Radia Maryja. Wcześniej, o 17.30 modlitwa różańcowa.
  8. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła – Patrona naszej Parafii.
  9. Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.