Ogłoszenia duszpasterskie

04/01/2019

Pobiedziska, 30.12.2018 r.

e

Dzisiejszej niedzieli, w Oktawie Narodzenia Pańskiego, przeżywamy święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

W poniedziałek ostatni dzień Roku Pańskiego 2018. Podczas wieczornej Mszy św. podziękujemy Bogu za otrzymane łaski. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno przebłagalne.

We wtorek 1 stycznia Nowy Rok i Uroczystość Najświętszej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. wg porządku niedzielnego, nie będzie jedynie Eucharystii sprawowanej o godz. 7.00. Po sumie nabożeństwo na Nowy Rok przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

W bieżącym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Ze względu na czas kolędowy w miesiącu styczniu nie będzie całodziennej adoracji Pana Jezusa w pierwszy czwartek. Po porannej Eucharystii nabożeństwo powołaniowe. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. Przypominamy, że warunkiem spełnienia obietnicy Pana Jezusa związanej z praktyką dziewięciu pierwszych piątków miesiąca jest przystąpienie do komunii św. Osoby będące po niedawnej spowiedzi adwentowej i zachowujące stan łaski uświęcającej zachęcamy do udziału w Eucharystii. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo pierwszo piątkowe. W styczniu nie będzie odwiedzin chorych. W sobotę o godz. 9.15 rozważanie pierwszo sobotnie, o 9.30 nabożeństwo różańcowe, a następnie Msza św.

 W najbliższym tygodniu, ze względu na kolędę biuro parafialne będzie czynne w środę przed południem i w piątek tylko po Mszach św.

Przypominamy, że w okresie kolędowym, w miesiącu styczniu, Msze św. będą sprawowane od poniedziałku do piątku tylko rano. Wyjątkiem jest pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo środowe do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po porannej Mszy św. Od Nowego Roku Msza św. w sobotę rano będzie sprawowana przy ołtarzu Matki Boskiej Łaskawej Pani Pobiedzisk i bezpośrednio po Mszy św. nabożeństwo ku Jej czci.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana w tradycji Uroczystością Trzech Króli. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy.

Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła – Patrona naszej Parafii.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionych dni kończącego się roku.